Як би Ви відреагували, якби Ваші знайомі раптом вирішили оселитися у покинутому будинку? Якщо така новина змусила би вас вжахнутися та поспівчувати, то ви, певно, ніколи не відвідували Терещенківську 17 «б» – найпрогресивнішу арт-тусовку столиці, яка розпочалася саме у покинутому будинку, де нині можна зустріти молодих, але вже знаних у світі українських художників, музик і письменників.

Чи говорить Вам щось термін «сквот»? Це — покинуте приміщення або будинок, заселений без згоди власника. Для прикладу, улюблені всіма персонажі мультфільму «Троє з Простоквашино», виявляється, справжні сквотери. Як утворився та поширився сквотерський рух, де шукати сквоти в Україні та як влада ставиться до сквотерів, - дізнавалася Дар’я Левковська.

Сквотери свої дії обґрунтовують тим, що право на житло є базовим, частиною спільних благ. Сквотерський рух має безліч переваг і головна з них – простір для творчості, самореалізації у всіх їх проявах, без жодних обмежень.

Screenshot_8

Сквоти стають місцем концентрації творчих особистостей, які перетворюють захоплений простір на свій смак, створюють шедеври сучасного мистецтва, привертаючи увагу туристів і молодих талантів, формують творчі кола.

До того ж, такий вид діяльності – це своєрідна форма протесту проти влади, фактично автономна республіка зі своїми правилами, порядками. Погодьтеся, це особливо актуально для України зараз, коли стає очевидним, що ми вже живемо у поліцейській державі та майже стоїмо на порозі тоталітаризму. Сквотери руйнують стереотипи, добровільно та свідомо зрікаються споживацтва. У цих самовільно організованих комунах панують принципово інші стосунки між людьми: взаємодопомога, довіра, підтримка, думка кожного враховується, всі працюють на благо сквоту, адже розуміють, що залежать один від одного. Мудра влада Європи у більшості своїй уже усвідомила, що сквотери – не бандити, з якими необхідно боротися, а креативний клас, діяльність якого, зокрема, привертає увагу туристів із усього світу, чим постійно поповнює міські бюджети.

Батьківщиною сквотів називають Німеччину, а конкретно – Берлін. Тахелес – креативний арт-протест, легенда німецької столиці, місце паломництва туристів. Будівля сквоту, що зараз знаходиться ледь не у центрі єврейського кварталу, була збудована ще 1907р. За понад 80 років у стінах будинку розміщувалися і магазинчик, і Дім техніки, і оргкомітет Німецького трудового фонду. Будинок став мовчазним свідком жахів війни – 1943р. у мансардних приміщеннях утримувалися французькі полонені, а згодом він сильно постраждав від повітряних обстрілів.

ТАКИЙ ВИД ДІЯЛЬНОСТІ – ЦЕ СВОЄРІДНА ФОРМА ПРОТЕСТУ ПРОТИ ВЛАДИ, ФАКТИЧНО АВТОНОМНА РЕСПУБЛІКА ЗІ СВОЇМИ ПРАВИЛАМИ, ПОРЯДКАМИ

На початку 90-х об’єднання вільних художників «Тахелес» захопило цю берлінську будівлю, одразу після рішення міської влади знести її. Ідіоматичний вислів tacheles reden, від якого виникла назва сквоту, означає «говорити відкрито, прямо висловлювати свою думку», що цілком відповідає світобаченню його мешканців – художників, музик і представників арт-тусовки. Довгий час оргкомітету сквоту вдавалося домовлятися з офіційним власником, сквотери платили символічну орендну платню, нікому не створювали клопоту та навіть стали приносити гроші до бюджету міста, адже тисячі туристів кортіли відвідати таке незвичайне місце. Банк, який викупив приміщення у міської влади, з кінця 90-х вів боротьбу зі сквотерами, і врешті-решт переміг. У 2012р. сквот закрили, але на його стіні з’явився напис «Малювати я можу скрізь. До зустрічі». Це місце стало культурним центром для багатьох згодом всесвітньо відомих артистів – у сквоті виставлявся концептуаліст Марк Діво, танцювала Саша Вальц та інші нині визнані митці.

Ще один сквот – Кепі, теж у Берліні. У 1991-му сквот вдалося легалізувати і після ремонту в ньому живуть понад 50 осіб. Нині об’єкт має статус культурного центру. Гасло громади, що живе в Кепі – «Кордонів немає серед людей, але вони є між верхівкою і нижнім прошарком».

Ще одна європейська столиця, яка вражає своїм ставленням до сквотів – Париж. У 1999р. група художників захопила приміщення, яке пустувало більше 10 років, і влаштувала там арт-сквот 59 Rivoli. Приміщення потребувало негайного ремонту, коштів на який сквотери не мали, тож влада визнала дім аварійним і постійно погрожувала виселити сквотерів. Врятував ситуацію мер міста – відреставрував і дозволив художникам виставляти там свої роботи. Та це й не дивно, адже за рейтингом 2001р. це місце було третім за відвідуваністю серед культурних установ у Франції і збирало у своїх стінах більше 40 тис. відвідувачів на рік.

А Республіку Ужупіс, як виявилось, мріють відвідати найбільш активні українські сквотери. Ужупіс – район Вільнюса, який за різноманітні творчі рухи часто називають «Литовським Монмартром». Здавна цей район вважався не надто привабливим - відрізаний від центру півострів зі слабкою інфраструктурою, поволі покидали його мешканці у пошуках кращого життя. Натомість залишилося багато покинутих осель, що було тільки на руку бідним креативникам, які там селилися. Поступово цей район обирали для життя творчі особистості з усієї країни, тож не дивно, що 1997р. мешканці кварталу з метою піару й проголосили Республіку Ужупіс, обрали президента й ухвалили собі конституцію. Іграшкова держава регулярно поповнює держбюджет за рахунок туризму. Напівсерйозно-напівжартома у конституції чорним по білому сказано: «Кожен має право бути вільним і відповідати за свою свободу, право не боятися, право кохати та бути щасливим».

Прикладів сквотингу по всьому світу набереться не один десяток. Rumah Api у Куала-Лумпурі організували анархо-панки, які мріяли про будинок-комуну. У будівлі функціонують книжковий магазин, радіостанція та веломайстерня, постійно проводяться квартирники, панк-вечірки, дискусії на політичні теми і… барахолки. Їжу сквотери отримують за принципом «фриганізму» (безкоштовна їжа, яку викидають через відсутність попиту). Нею харчуються самі сквотери й організовують роздачу для малозабезпечених. Торговці, дізнавшись про благі наміри активістів, навіть почали залишати їжу в пакетах спеціально для них.

Screenshot_9

Не всі сквоти мають суто арт-спрямування. Лепрозорій у Барселоні пустував більше 50 років, аж доки 2001р. активісти захопили будівлю і вирішили провести там неформальну конференцію на тему екології. На конференції зародилася ідея - створити в умовах міста «сільську» зону. Вони розбили територію сквоту Can Masdeu на городи і перейшли на натуральне господарство.

Сучасний світ потребує від людей колосальних витрат часу та грошей для придбання і тим паче будівництва власного житла. Сквотери ж щиро не розуміють – навіщо величезна кількість приміщень пустує? Тільки уявіть собі готель на березі Індійського океану в Мозамбіку, всі поверхи якого самовільно зайняли сквотери. Grand Hotel колись був одним із найдорожчих на пісках океану, згодом під час громадянської війни там розташовувалися військова база та навіть в’язниця. Сьогодні кількість сквотерів у готелі близько 3 тис., перших поселенців вже встигли змінити їх нащадки.

Про київський «Сквот 17Б», який нещодавно відсвяткував 10-ту річницю, за цей час написало близько 25 видань по всьому світу, та, не зважаючи на це, певно, не кожен киянин чув про це незвичайне місце. Це будинок за адресою Терещенківська, 17 «б», який знаходиться у приватній власності, сквотери заселили його самовільно, але вже роки вміло домовляються з законним власником та знаходять компроміси. За десятиліття сквот встиг стати культовим – окрім концертів, кінопоказів і лекцій, ентузіасти організували навіть власне кафе. А розпочали все декілька відчайдушних студентів, які перебралися жити у закинуте приміщення, взявши з собою великі надії на майбутнє та один матрас. «Люди начали здесь жить просто потому, что им хотелось пожить отдельно от родителей. Какой-то высшей концепции не было. Уже потом мы начали понимать, что можно сделать с этим что-то большее», – зізнається редакції співзасновниця сквоту Дар’я Криж.

На жаль, київський сквот може функціонувати як креативний майданчик тільки влітку, в холодні пори року сквотери займаються своїми основними видами діяльності. У сквоті немає чужих, всі його мешканці - це перше та друге коло друзів і знайомих засновників сквоту. Даша каже, що у них навіть одна пральна машина на 3 квартири.

СКВОТЕРИ Ж ЩИРО НЕ РОЗУМІЮТЬ – НАВІЩО ВЕЛИЧЕЗНА КІЛЬКІСТЬ ПРИМІЩЕНЬ ПУСТУЄ?

Зсередини квартира настільки затишна та водночас оригінальна, що їй можуть позаздрити й багатії. Яскраві стіни з намальованими зайчиками, стоси класичної та сучасної літератури, неймовірний вигляд із вікна та табличка «МИР ДАШ» при вході – справжній куточок натхнення. Простір навколо надзвичайно креативний, кожен метр змушує затриматися та розгледіти все детальніше. Різноманітні заходи сквоту відвідують письменники, молоді музичні гурти, художники, кінематографісти. Тут відбувається своєрідний синтез мистецтв через спілкування митців. «Из похожих сквотерских квартир 90-х вышли наши украинские художники: Тистол, Гнилицкий, Голосий, Савадов – все художники нью-эйджа по-сути были сквотерами», – зауважує Даша.

Як досвідчена сквотерка Даша переконана, що мистецька молодь України потребує підтримки і, певно, єдине, чим зараз може допомогти влада - посприяти сквотерському руху та надати порожні приміщення для творчих цілей: «Была бы возможность получить какие-то дома бесплатно и работать там в течение нескольких лет - сделать там творческие художественные мастерские, центры для работы с подростками, детьми, бесплатными лекториями, потому что далеко не все могут позволить себе заплатить 100 грн за мастер-класс или лекцию. Это был бы такой оупенспейс для киевлян. На самом деле таких пустых помещений в Киеве огромное множество, и они пустуют, в то время, как молодые художники ищут крохотные помещения за бешеные деньги».

Хочется добиться, чтобы город предоставлял такие пустые помещения бесплатно, например, если ты имеешь ФОП или общественное объединение и занимаешься искусством. Ты развиваешь культурный кластер, культурную экономику. Мы подавались на аренду от нашего ОО «Сквот 17Б», но это настолько большие сумы, что мы не можем себе этого позволить. В нашей стране чиновники пока не понимают, о чем речь – что такое креативная экономика. Мы для них просто какие-то ребята, которые зачем-то хотят получить бесплатно помещение».

 

Передплата на сайт-газету nr-logo

1 міс. Время доступа:
1 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
30,35 грн
3 міс. Время доступа:
3 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
91,05 грн
6 міс. Время доступа:
6 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
182,10 грн
9 міс. Время доступа:
9 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
273,15 грн
12 міс. Время доступа:
12 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
364,20 грн
28.02.2017

Вхід

93 thoughts on “БЛИСК І БІДНІСТЬ СКВОТІВ”

 1. Nil_Lin 05 Ocak 2008 Sanırım yeterince güvenli deÄŸil. Hatta yanlış hatırlamıyorsam 2007′in sonlarına doÄŸru okuduÄŸum bir haberde 2008′de facebook’a yazılan bilgiler para karşılığında ÅŸirketlere satılacağı hakkında bir yazı vardı.

 2. Hi,Iterating through all items (like you write in first section) doesn’t work, because:Error3The type or namespace name ‘ListItem’ could not be found (are you missing a using directive or an assembly reference?)

 3. “Evidenced based way of dealing with browser-support” – what on earth does that mean, or the other complete gobbledeegook that is used throughout this conversation? Please write in plain English so that normal human beings can understand tit, if indeed it is relevant to us, which, presumably it is. Good communications, which should be the norm, requires plain and simple use of language that non-geeks living on planet Earth can understand without a dictionary. If you want to speak geek, to a target audience of geeks, use the appropriate forum.

 4. Uhhh… owww! Too bad my relatives live in Dallas instead of Houston because I’d be siccing someone on you. lol Actually, the discussion lately by “writers” (sic) has been that most of us should stop using adverbs because they’re unneeded. I’m of the opinion that if they were unneeded then they wouldn’t exist; kind of feisty of me if I say so. I think what you’ve highlighted proves there’s a place for them; I just don’t want to have to think about it any. lol

 5. Çakıl taşındaaaan 🙂 Ya bi dakka ama benim ilk yorumum mu bu çok ayıpladım kendimi sanki sadece böyle hediye olunca yorum yazıyorum gibi hissettim :/ ehm kabul buyurun siz yine de efenim 🙂 takipteyim sevgiler..

 6. ah , and i have one other idea!you know , i both solar’s you play with a animated sun, full of life , can control left , right , up and down , so , can you make others suns , planets , asteroids , or even black holes , alive , like the player ? , well , the game will be a lot hard , so i was thinking making an option called “things alive” or whatever…you are the creator, not meso…great idea right?

 7. I love your blog.. very nice colors & theme. Did you make this website yourself or did you hire someone to do it for you? Plz reply as I’m looking to create my own blog and would like to find out where u got this from. appreciate it

 8. Ad essere buoni e parecchio ben disposti, se ne può salvare una.Ma, inutile girarci attorno: dopo trent'anni d'attività, le idee migliori sono andate.E il brutto è che non riescono neanche più a clonare loro stessi.

 9. … you’re as racist as any white person any day. and you’ll be just as corrupt like the rest of when you’re in power. lol That’s what so sad about human beings. People don’t change. But have fun anyway.”Is the person racist? How so?

 10. denis dit :"Si Laurent Ruquier ne prend pas ses responsabilités et ne mette pas Audrey Pulvar en retrait jusqu’en mai, il faudra de toute façon que le CSA décompte en faveur du candidat Hollande le temps de parole d’Audrey Pulvar." a t'on pensé à décompter du temps de parole au candidat Sarko les JT quotidiens de Jean-Pierre Pernaut?

 11. Οι φυλές των Αντινέων…Έίναι αρκετές, αλλά μέχρι πρόσφατα, διεσπασμένες και μοναχικές, στο δρόμο που τραβούσε η κάθε μια τους…Σήμερα, βρίσκουν στοίβο κοινής προσπάθειας και συλλογικότητας…Το ρητό μας είναι ένα.Η Ισχύς εν τη Ενώσι.Πολλά συγχαρητήρια για το άρθρο και από μένα.

 12. Hi my name is Jordan I am soVery interested in your kinkajouI want one so badly but I can onlyPay 300 I really really really hopeThis is ok I can get the money toYou asp I hope you will email me backAsp thank you so much Jordan

 13. Hello there, just became alert to your blog thru Google, and found that it’s really informative. I am going to be careful for brussels. I will appreciate should you continue this in future. Lots of people can be benefited out of your writing. Cheers!

 14. Hmm. I like his geometric paintings a bit better than the tape stuff. They feel so much more complete. It almost looks similar to Sharon Butler’s work, but more punkified.As to the homeless stuff, at least he’s not permanently scarring people, like the deified a-hole extraordinaire Santiago Sierra does.

 15. Hello, Neat post. There’s a problem together with your site in internet explorer, would test this¡­ IE nonetheless is the marketplace chief and a huge element of people will miss your great writing due to this problem.

 16. Today we have Sierra Dean on the blog, coming to talk to use about her Urban Fantasy series featuring the half vamp/half werewolf bounty hunter Secret McQueen. The first book in the series, Something Secret This Way Comes was reviewed here.

 17. Bei mir zu Hause war es auch so, dass das Wohnzimmer tabu war bis zur Bescherung. Ich fand das immer sehr schön. Dennoch schmücken wir den Weihnachtsbaum jetzt schon vor dem 24. Ist einfach stressfreier für uns. LG Romy

 18. hi, happy new year. I love your blog and I just would like to ask you one question. How can I do to have the hair like you, kinnda want to dye the end of my hair blond, almost white, but I don't know what product to use, cause I don't trust hairdressers to do it.Thank youwww.wild-rebellion.blogspot.com

 19. 1. La obsesisión por la precisión sobre el medio. Este medio/canal es uno de los más medibles, otros como la televisión o la prensa son tremendamente menos medibles, y sin embargo parece que aquí nos estemos cargando las posibilidades del canal simplemente porque no podemos llevarlo al grado máximo de precisión… lo importante en este caso es la tendencia, no la precisión. Recomiendo esta lectura de Avinash.

 20. I had my hologram dream two days ago. I remember looking in the sky being very overwhelmed by what I saw, but amazed at how beautiful and clear the morning sky looked. Not so scared once I figured it was hologram. there was spaceships that seemed ancient, and looked very angelic. Then there was more modern air force planes. I would say that the conspiracy is very valid, that the government or some powerful force will be behind a even bigger illusion, than the one we are currently in

 21. I leaped into these pages mistakenly, surprisingly, this is an excellent website. The website owner has done a great job writing/collecting articles to create, the info this is really and also helpful once i do analysis. Now let me bookmark this website so i can revisit in the foreseeable future. people have written, will allow you to decide whether or not it’s a good choice for a person.

 22. – go troll somewhere else you retard. If you think the death of hundreds of people is a good thing then you're deserve to rot in one of those US run torture prisons in Iraq or perhaps bask in the sun in sunny guantanamo with electric cables hanging off your ass.

 23. i enjoyed this so much I order the downloaded the video and I really like it!!! Was very helpful and glad you took your time!! I would like the hand out you are mailing with the CDs would you please email me that,Thanks so I need to know what you are useing to get the red clay white, Thanks so

 24. I really like this show, but it’s not even the best current show with this same formula. Happy Ending’s does the same thing but better. Better cast, better writers, better depth. Honestly if it weren’t for Schmidt and Cece there is a good chance New Girl would annoy me to the point of not watching.

 25. that they got a shipment of condoms from some organization to hand out to the local population. The locals refused the handout. The ambassador came up with a plan. He told the guards to leave the boxes of condoms in a place where they were sure to be stolen. Sure enough they were stolen and the locals flaunted the guards with the condom packages to show how much more clever they were than the Americans.

 26. 11cI do trust all the concepts you’ve offered for your post. They are very convincing and can certainly work. Nonetheless, the posts are too quick for newbies. May you please prolong them a little from next time? Thank you for the post.

 27. Здравствуйте…Возник такой вопрос. Я приходил к Вам примерно 8 месяцев назад ..вызвали пообщаться с менеджером..попросили переделать некоторые детали в проекте.. Но по случайности я отправил не тот backup проекта..((сейчас хочу к Вам на курсы что мне для этого нужно??

 28. Moje najsłodsze święta, były 15 lat. Tuż przed świętami /22 grudnia/ urodziłam starszą córkę. Całe święta spędziłam w szpitalu /a był to czas kiedy w naszym szpitalu nie było odwiedzin na oddziale położniczym/, ale widok mojej słodkiej córeczki wszystko mi wynagrodził.

 29. This is fascinating and I think you may well have a good point here. There’s probably a direct line between much of the clutter I live amongst and how I often feel. At the very least, I may have to seriously consider reevaluating what I put up on my walls…

 30. Hei igjen. Morsomt at den var kjøpt hos Søstrene G. Har ikke sett maken til den du har, men kjøpte faktisk en remse med perler og fugler og en liten bjelle der etter å ha blitt inspirert av deg. Her holder vi på å regne bort, men de lover været skal snu i morgen. Ha det godt. D

 31. I was going to post to thank you for continuously having these interviews for all of us. What a great service you truly provide. But the 20 ARC give-away is excellent too!Thanks so much for everything you do for every writer!

 32. No Sean Connery or Daniel Craig hi-tech weaponry? Damn. That’s wack, FN. And if that satellite lands in the hood, best believe there’ll be reporters all over it saying gangsters looted the satellite of its parts, nevermind the toxic fumes it’ll leave all over the hood. :-X

 33. Oi Pedro!Fazer um blog novo em q sentido?? Um outro ou vc apenas reformularia esse daqui? Se for o 2o caso, vc talvez poderia pensar em um nome diferente, mais facil e q talvez misturasse portugues no titulo pq qd vi pela 1a vez (o nome) achei q fosse um blog gringo rs…Bjs!

 34. Ζηλεύετε την κοπέλα ρε, επειδή δεν σας κάλεσε, όπως τον Χριστοφοράκο, στους γάμους, στο Καρπενήσι και στα Χανιά. Ντροπή σας.

 35. Thank You for this post! By the way, 5 Chin Ups unassisted is AWESOME! Even MORE awesome because it is a huge accomplishment for you! Thank you for sharing that with me It’s these notes that really fill my tank!

 36. …It’s perfect time to make some plans for the future and it is time to be happy. I’ve read this post and if I could I desire to suggest you some interesting things or tips. Perhaps you could write next articles referring to this article. I desire to r…

 37. J’aime vraiment votre article. J’ai essaye de trouver de nombreux en ligne et trouver le v?tre pour être la meilleure de toutes. Mon francais n’est pas tres bon, je suis de l’Allemagne. Mon blog: et immobilier au meilleur taux

 38. napsal:Díky za usilovnou práci! Chtěl bych se zeptat, kde mám stáhnou soubor(y) pro překlad administrace? Exportoval jsem z .mo i .po a vložil do /wp-content/languages/, ale administrace není 100% přeložena.DěkujiVenty

 39. Supongo que todos os habéis dado cuenta de que los últimos 3 comentarios los ha escrito la misma persona… De hecho podría decir que los últimos 4, porque también había escrito uno haciéndose pasar por mi… que tristeza…

 40. I have to print a sales brochure in Writer–however when I hit “print preview” it chops from the top and sides from the sales brochure.I’m not sure how to proceed or steps to make it print to fill the whole 8.5 x 11.Can anybody help me with this particular problem As soon as possible?Thanks!

 41. the essence of a patch is not simply completeness of control.True. And there's another feature you missed, which is important in the case of North Korea: legitimacy. A patch is legitimate, or at least (to allow for the discussion of patches failing), was so at some time in the past, without any intervening conquest or revolution. North Korea has never been legitimate. It was . So, to view it as a failed patch misses several important aspects of its constitution.

 42. What a delight it was for me to stumble upon your blog last night, Genevieve! I was your camp counselor very long ago 🙂 You have a beautiful family. I hear of your family every once in awhile through our mutual friend, Sarah Thacker. Sorry about the biting! That's no fun. I nursed my 3 little ones for 2 years each, and I've definitely experienced my share of that!Martha Erickson

 43. X l’amico Bvuno e tutti gli altri:mai detto che Mazzarri sabato non ha sbagliato niente, ma vuoi o non vuoi se non era per il gol preso per colpa della nostra difesa, la partita si stava avviando verso un meritato 0-0.Mazzarri era riuscito ad imbrigliare la più forte Rube.DETTO QUESTO:PRESIDE’ A GENNAIO CACC E’ SORD!!Ottimo!

 44. Jenny, you are amazing! I can't believe how much you've changed that kitchen with some interesting details and elbow grease! I know a brand new kitchen might be nicer, but as a reader, I find this WAAAAAY more inspiring! Thanks!

 45. Hej AlleJeg vil starte pÃ¥ kuren og kunne godt tænke mig at starte sammen med andre der ogsÃ¥ skal tabe sig…Jeg er en kvinde pÃ¥ 45 Ã¥r vejer lige nu 79 kg er 172 cm høj skal tabe mig ca 12 kg. Skriv hvis vi skal støtte hinanden:-)

 46. A ver si llega prontito >.<A mi la adaptacion me parece que de momento esta bien, vale que se comen muchos capitulos pero habra que esperar a que avance para juzgar no?De momento a mi me gusta y creo que podria vender bastante bien, a mi tambien me da el pego del tipo de series que se puede ver en la TV o simplemente en DVD xD.Yo me la compraría.En cuanto al manga, caerá seguro al 100% por alguna editorial va a ser el nuevo shonen del momento estoy totalmente seguro.

 47. · My first inspiration in the kitchen was my mother. When I was a kid, I’d just watch her cook everything from creole to chinese. She used to make character cakes for birthdays. She was just this amazing force in the kitchen. She does not cook as much as she used to, but we can still taste the love in her dishes. My biggest inspiration these days is my kids. I know that if I make something they enjoy, request or ask about, I’ve shared a good thing with them.

 48. BeardGood idea. Let people decide whether they will accept commercial credit as payment. Then the market would sort out the financial crisis. Before the establishment of the Fed in 1913, private bank notes had no more gov’t. sanction than coupons do now.

 49. fulvia 24 agosto 2009 RispondiComplimenti, ce l’ho quel numero, ma per me resta un sogno ricamare così..!!! Sarà contento Alessandro…! La tua torta con la gelatina d’uva sopra è un sogno, stavo vergognosamente sbavando sulla tastiera…. ahahahahah!!!! bacioni fatati, fairy

 50. An more issue can be that video games can end up being serious as the name indicated with the most important give attention to learning as opposed to amusement. Although, it comes with an entertainment part to help keep the kids engaged, each game is going to be designed to be effective towards a specific skill set or place, such because instructional numbers or scientific disciplines. Thanks to your article.

 51. André, hier is je ex-vliegmaarje. Ik zou willen weten of je niet erg “moe ” wordt van het zwevend leven. Je kunt nooit lekker ergens gaan zitten of liggen en het gewicht van je lichaam voelen in een rustende stand. Hoe zit dat met het eeuwige zweven dan? Voel je dan wel echt uitgerust na jullie manier van slapen???Groetjes van Gloria

 52. If you're going to create a method for gussing interests, allow for an opt in/opt out feature; or at least a choice to categorize/randomize? – The Players that prevent knowing how long the video will be, kind of suck. – The new View Comments feature on one's channel is interesting and may help to improve comment quality – if it's mandatory – but after seeing them out of context, it may need to be voluntary. 🙂 – However, in either case, a mandatory summarized total count of the number of Comments plus the Yes and No votes on the User's Channel may be a good feature?

 53. What a delicious looking roasted pumpkin! Love the sprinkle of chili powder and sesame seeds! I don't know if I'll be able to find Hokkaido pumpkin but I would assume that this recipe would be perfect for any type of pumpkin. I'm craving one of those wedges right now!

 54. Hi Rodrigo,You would need to adapt the plugin to use your xml or the function that generates the xml.Not sure how much you know about APEX plugin development.We will come out with another plugin where you can just put the xml of the chart you want in the coming weeks.Thanks,Dimitri

 55. Lynn Blewett, director of the State Health Access Data Assistance Center at the University of Minnesota, which conducted the research."In the last couple of years we've seen a deterioration of private health insurance."About 20.7 million workers were uninsured in the mid-1990s.A decade later, it was 26.9 million, an increase of about 6 million, the study found.

 56. Oi jerry tudo bem?Lindas fotos, voçê que mora na Australia já a algum tempo me respode uma coisa:Porque a maioria dos australianos não usam sunga quando vam a praia? rsrsEles tem pre-conceito em relação a isso?bjs adoro o post

 57. Citation de nakor : Et puis pieddodu, c’est pas une blague ça ? Attention, grosse innovation, voici… les couples ! Une fonction vieille de plusieurs années qui avait disparu on ne sait trop pourquoiEn fait, la fonction avait disparue après le changement de version parce que personne n’avait trouvé le temps de l’adapter si je me souviens bien. Faut dire que sa devenait un peu gros avec mon module de sortie et tout x)

 58. I am glad to hear you work on improving your directory! So many directory owners don’t care about the performance of the site, just what kind of income they can get off it. They do not realize the income would be better if the site functioned better.

 59. That might be because the anti-legalization stance makes no sense. We can see the damage done by alcohol every day; the effects of marijuanna use are by every measure less severe. Anyone on the side of keeping marijuanna illegal, who is not also an advocate of alcohol prohibition is a hypocrite.

 60. ooo!!! coool! you didn’t say anything earlier so i was wondering… Portal is a fabulous choice! the humor there and the mindbending stuff is amazing. It also mentally opened my mind in thinking of time-space tradeoffVN:F [1.9.20_1166](from 0 votes)

 61. This is great! I’m doing a client’s living and dining rooms adding a wonderful eggplant into the palette I created for their home (neutrals, greens, and oranges). There are some gorgeous fabrics out there in purples. Love the Apartment Therapy picture.

 62. ProfitClickerNovember 14, 2012I think this is one reason why JBP / profitclicking.com grew so fast. Members who never made a dime online before got to see something positive happen in their profitclicking.com account everyday .. and then became certain… Once they become certain they took action and then they got to see their daily income snowball..

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.