У світі є чимало країн, які десятиліттями живуть поза воєнними блоками, зберігають нейтральний статус. Виграли вони від цього чи програли? Питання дуже актуальне для України, адже існує міф, що нас може захистити лише приєднання до, приміром, НАТО.

Шведи, фіни, австрійці, швейцарці, латиноамериканці, монголи. Як ці люди трьох континентів здобули нейтралітет, якої форми та змісту він набув у кожному з розглянутих випадків, і в якому напрямку розвивається нині цей статус?

ВІД МІЛІТАРИЗАЦІЇ ДО ПАЦИФІКАЦІЇ

Ця держава розташована на перехресті між Сходом і Заходом, між Півднем і Північчю. Під її прапором часто ходять кораблі з українськими екіпажами. З її паспортами літають численні українські політики та бізнесмени. Її компанії (на замовлення впливових українців) розміщують на офшорних рахунках такі суми, які, найімовірніше, більші за наші бюджетні витрати на охорону здоров’я. Все це — Панама, країна з населенням близько 4 млн, із номінальним середньодушовим доходом близько $13 тис. (значення цього показника для всіх країн тут і далі — середнє арифметичне відповідних відомостей МВФ (2016), Світового банку (2015) та ООН (2015)). Для порівняння, в офіційно 40-мільйонній Україні — близько $2 тис.

У 1983-1989рр. військова диктатура Нор’єги призвела до мілітаризації Панами. Створювалися нові й нові військові та парамілітарні збройні формування для боротьби з нібито зовнішніми, а насправді, переважно, внутрішніми опонентами диктатури. Серед найвідоміших таких формувань — «Батальйони Гідності» з пишними патріотичними назвами кожного з них, наприклад: «Батальйон Архангела Михаїла». Нор’єга, багаторічний цінний агент ЦРУ, створив настільки жорстокий режим, із придушуванням ЗМІ та кривавим побиттям демонстрантів, із незаконним експортом наркотиків до США, з багатьма іншими величезними, відомими на весь світ зловживаннями, що Вашингтон змінив своє ставлення та провів військову операцію. Вторгнення, здійснене у 1989р. під гаслами захисту американських громадян, панамської демократії та прав людини, а також боротьби з наркотрафіком і відмиванням грошей, коштувало панамцям від 500 до 3500 життів, переважно, цивільних осіб.

Новий президент Панами ліквідував армію, замість неї були створені лише невеличкі збройні формування для підтримання елементарної безпеки на кордонах і всередині. У 1994р. відсутність постійної армії була закріплена поправкою до конституції. Відтоді дозволяється створювати лише тимчасову — на випадок зовнішньої агресії. Таким чином панамський бюджет економить чималенькі кошти. Та й із ким і навіщо воювати? Панама межує на суходолі лише з двома державами, одна з яких — сусідка не лише за географією, але й за списком нейтральних країн. Ця сусідка — Коста-Рика, яка повністю скасувала свою армію й оголосила нейтральний статус ще у 1949р. Інша — Колумбія, занурена з 1964 по 2016рр. у громадянську війну. І над усім цим — США, зацікавлені у стабільному нейтральному статусі зони Панамського каналу. В червні 2017р. Трамп зустрівся з панамським президентом і охарактеризував стосунки з ним персонально й американські відносини з Панамою як міцну дружбу.

По інший бік світу нещодавно з’явилася нова нейтральна держава — Монголія. У цій країні, з населенням близько 3 млн, із номінальним середньодушовим доходом близько $3,9 тис., головним національним героєм вважається… Чингісхан. У сталінські часи керівник Монголії носив військове звання маршала, а загалом монгольська держава 70 років копіювала радянські зразки в багатьох галузях аж до дрібних деталей, кілька разів виступала вірним сателітом СРСР у збройних конфліктах на Далекому Сході. Монголія досі має у своєму розпорядженні 100 танків Т-72 і близько 1000 одиниць іншої бронетехніки радянського виробництва. Та що можуть зробити монгольські «деед офіцер» (найвищі офіцери, генералітет — монг.) із цим багатством у разі війни з будь-яким із двох своїх сусідів-гігантів, РФ і Китаєм? Хіба що загинути з честю. Ну, а в разі війни у ролі союзника Росії чи Китаю проти США чи одного з тих двох сусідів доведеться стати хоч і другорядною, але мішенню для зброї країни-велетня — з тим же, ймовірно, результатом.

Тож чого дивуватися, що у вересні 2015р. на Генасамблеї ООН президент Монголії оголосив: його країна запровадить «політику постійного нейтралітету» та закликає міжнародну спільноту визнати цей нейтральний статус. Ну, а табуни залізних коней завжди можна вигідно продати замість того, щоб чималенько витрачатися на їхню експлуатацію. І придбати на ці гроші, наприклад, сучасне обладнання для промисловості та готелів.

ДЕРЖАВА З НАЙБІЛЬШИМ СТАЖЕМ НЕЙТРАЛІТЕТУ

Це — Швейцарія, з населенням близько 8,5 млн, із номінальним середньодушовим доходом близько $80 тис. (за цим показником, друге місце у світі, після крихітного Люксембургу). Одна з причин такої заможності: Швейцарія після кількох століть масового експорту високопрофесійних військовиків-найманців стала нейтральною в 1815р. Першою у світі, з тих пір стійко утримуючись від спокус війни, навіть коли англо-американська авіація декілька разів помилково бомбила швейцарські населені пункти. Щоб ви розуміли, деякі гарячі голови з-поміж американських генералів підтримували бомбардування швейцарської території, а з-поміж німецьких — навіть розробили план її окупації. Але оскільки Швейцарія не була потенційним нападником на Рейх, натомість виступала вигідним економічним партнером, та й децентралізованість швейцарської (кон)федерації не гарантувала нацистам загальної капітуляції у разі захоплення президента, то Гітлер так і не віддав наказ про вторгнення.

Крім того, численні впливові чиновники, бізнесмени Німеччини, Італії, країн антигітлерівської коаліції потре-бували нейтральної Швейцарії для своїх, у т.ч. таємних операцій, для зондування союзників і противників, здійснення гуманітарних акцій, особистого збагачення тощо. Не останню роль відіграло й широке поширення серед швейцарців дуже якісної стрілецької зброї та чудове вміння користатися нею, тим більше в умовах гірського рельєфу. За офіційною швейцарською версією, саме велика кількість патріотичного, добре навченого й озброєного населення була вирішальним чинником збереження незалежності у роки Другої світової.

Screenshot_10

Зберігати нейтралітет Швейцарії допомагають не лише ефективна армія, високі гори та високорозвинуті фінансово-економічні міжнародні зв’язки, але й відсутність членства в ЄС. Чому? Далі буде.

НЕЙТРАЛЬНІ КРАЇНИ В НЕ-НЕЙТРАЛЬНОМУ ЄС

У Європі напередодні Другої світової було чимало нейтральних країн. Їхня доля склалася по-різному. Деякі були окуповані Німеччиною, деякі — Радянським Союзом, а інші зберегли суверенітет, маневруючи, інколи суттєво допомагаючи або тільки нацистам, або тільки країнам антигітлерівської коаліції, або й тим, і тим. Наприклад, Швеція надавала чимало своїх ресурсів і цінних послуг Рейху, допомагала також і англо-американським військам. У підсумку, практично не мала загиблих громадян у Другій світовій. А от Фінляндія, попри високу мотивацію, мужність, майстерність своїх солдатів, попри допомогу потужного союзника, втратила вбитими близько 90 тис. людей (2,5% населення) і 10% території, зазнала катастрофічних руйнувань, ще й репарації виплачувала. Натомість, після війни, нейтральний статус, неприєднання ані до НАТО, ані до прорадянського Варшавського договору, дозволили Фінляндії зберегти й розвинути демократію та ринкову економіку, стати дуже багатою країною, залишаючись дружнім сусідом і партнером для СРСР і для країн НАТО.

Втрати Фінляндії часів Другої світової переконали не лише Фінляндію у перевагах нейтрального статусу, але ще й укріпили в цій думці шведів. У 1955р. проголосила свій нейтралітет й Австрія, яка теж сильно постраждала у Другій світовій, воюючи у складі гітлерівського Рейху. Австрія та Швеція, як і Фінляндія, протягом Холодної війни отримали чимало користі від свого нейтрального статусу: не лише через те, що їхні громадяни менше ризикували стати жертвами обміну ядерними й іншими ударами, ніж жителі країн НАТО, але й через більшу довіру в бізнес-операціях із боку СРСР і його сателітів, більший доступ до ринків «соціалістичного» блоку.

Проте вступ до ЄС у середині 1990-х рр., а ще в більшій мірі загострення американо-російського протистояння в середині 2010-х, ставлять нині перед Австрією (населення близько 8,6 млн, із номінальним середньодушовим доходом близько $44 тис.), Фінляндією (населення близько 5,5 млн, із номінальним середньодушовим доходом близько $42 тис.) і Швецією (населення близько 10 млн, із номінальним середньодушовим доходом близько $51 тис.) політико-правову проблему. Всі ці країни успішно забезпечували свою зовнішню безпеку, мають добре навчені й озброєні армії (відповідно, кількість військовослужбовців у мирний/воєнний час, приблизно: 25/50 тис. у Австрії, 30/930 тис. у Фінляндії, 25/55тис. у Швеції).

НЕЙТРАЛЬНИЙ СТАТУС, НЕПРИЄДНАННЯ АНІ ДО НАТО, АНІ ДО ПРОРАДЯНСЬКОГО ВАРШАВСЬКОГО ДОГОВОРУ, ДОЗВОЛИЛИ ФІНЛЯНДІЇ ЗБЕРЕГТИ Й РОЗВИНУТИ ДЕМОКРАТІЮ ТА РИНКОВУ ЕКОНОМІКУ, СТАТИ ДУЖЕ БАГАТОЮ КРАЇНОЮ, ЗАЛИШАЮЧИСЬ ДРУЖНІМ СУСІДОМ І ПАРТНЕРОМДЛЯ СРСР І ДЛЯ КРАЇН НАТО

Але членство в ЄС юридично передбачає, у перспективі, можливість створення загальноєвропейських сил безпеки. Понад 20 членів ЄС (із 28) є членами НАТО, а членство в ЄС, як і в НАТО, зобов’язує до координації та взаємної допомоги (в більшій чи в меншій мірі) в усіх справах. Скоєні ісламськими фундаменталістами теракти, ІДІЛ, а також низка агресивних військово-політичних акцій РФ, перебіг американо-російської інформаційної війни — все це сприяло в 2014-2016рр. пожвавленню процесу воєнної інтеграції у рамках ЄС. На брюсельському саміті лідерів Євросоюзу 22-23 червня 2017р. президент ради ЄС Туск і голова Єврокомісії Юнкер продовжили свою давню лінію на таку інтеграцію. Зокрема, виділено величезне фінансування на уніфікацію озброєнь, які використовуються в арміях країн-членів ЄС. Європейські лідери вирішили започаткувати Постійне структурне співробітництво (Permanent Structured Cooperation, PESCO), а також Європейський оборонний фонд (European Defense Fund). Отже, створюється дедалі більше юридичних колізій і політичних обставин, які підштовхують членів ЄС до відмови від нейтрального статусу, а відмова, у свою чергу, змушує їх збільшувати воєнні видатки. Але основою безпеки Європи, кажуть високопосадовці у Брюсселі, залишатиметься поки що НАТО. Тобто той блок, на який Дональд Трамп вимагає від європейців «скидуватися» набагато більшими сумами, ніж зараз.

Всі ці збільшення навряд чи відіб’ються на добробуті жителів нейтральних членів ЄС позитивно. Але деякі з найбільших торгівців зброєю невдовзі отримають на цьому, вочевидь, десятки, а той сотні мільярдів доларів. А чи доречний шлях нейтралітету (як, до речі, й було з Україною в мирні часи) — думати вам, наш народе.

 

Передплата на сайт-газету nr-logo

1 міс. Время доступа:
1 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
30,35 грн
3 міс. Время доступа:
3 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
91,05 грн
6 міс. Время доступа:
6 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
182,10 грн
9 міс. Время доступа:
9 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
273,15 грн
12 міс. Время доступа:
12 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
364,20 грн
30.06.2017

Вхід

100 thoughts on “НАД СУТИЧКОЮ”

 1. Haha, vinet är säkert supergott, men jag får ont i magen av rött vin jag så jag får stå över. Men det lät gott på beskrivningen, och jag kunde riktigt höra Bengt Frithiofsson framför mig beskriva vinet med just de orden ;)tack för en underbart inspirerande blogg!

 2. at top social media information sites like:…copyblogger and problogger and you will see titles that look like this: 5 suggestions for…, 3 ways to…, 7 quick tips.. the problem? i don’t often write linear posts.. if there are no lists, it is hard to have a numbered…

 3. Make that TWO people who count Zobrist as their favorite player. He shows up every day tp play, he HUSTLES and takes advantage of whatever talent he may have. He does the little things so the TEAM does good, he represents everything that is good about professional sports, and I for one think he is what the Rays are about, hard work and hustle, team first.

 4. Overall, I would say it was a successful football season. Though the dawgs got off to a shaky start, they recovered. By the Auburn game, the dawgs actually looked like a solid football team. If Richt keeps the boys out of trouble and continues to bring in solid recruiting classes, we may have a BCS caliber team in a few years.

 5. That is a wonderful car. The three shades of blue inside and out have been actually pretty very and this kind of color-coordination was expected for that situations. Nowadays the only way you may get that is definitely to order a black car using the requisite black interior not incredibly appealing.

 6. Me surpreendo em como você consegue descrever o que eu estava pensando a tempos, tanto neste quando no outro post as ideias bateram muito com as minhas.Parabéns pela iniciativa, espero que perdure por anos.

 7. Conspiracy theory: make fuel too expensive for private cars & everyone must ride a bike a la downtown Peking or Hanoi, and then you have no need for "guns in cars in parking lots" legislation or lawsuits.Its a stretch, but probably discussed already somewhere among the Tinfoil Hat Fitters Local 432.Anti-robot: Tionlysg Dingsbout, as in the new South African/Australian commuter bicycles that are all the rage in Argentina now.

 8. This feeder is squirrel proofout of 5 starsLove our new squirrel proof feeder. The skinny pole that is included does the trick. The squirrels gave up. Now I can fill it up and the seeds last a week so now the cardinals, finches, titmice, etc. have seeds all the time.

 9. gIwvmZmxxP cheap nfl jerseys china nXhwrEsioI cheap nfl jerseys china xXbbcGsksT cheap nfl jerseys chinadKvuyCgjgR football jerseys pAvhcUjjlT nfl jerseys for cheap fYmcwFbvcO nfl jerseys cheaphLaooGzqnE 2012 nike jerseys qJtgxOnthI 2012 nike jerseys eXiigHntlK 2012 nike jerseyseJyskWruyU nfl jerseys china bXvktWgusQ china nfl jerseys zQwoaVblsR cheap nfl jerseysxYgfjXfczK cheap jerseys yUdueQmyzW cheap jerseys zNiftLoekQ nfl jerseys cheap

 10. This is probably my favorite text chain between me and you. I’m a mad genius. Asking you for pictures, knowing full well what I wanted to send to you. You couldn’t do the deed after seeing my pictures, could you?

 11. Great job resisting the oil empire! I had a feeling that you really did need to dive into the transit, and it sure seems that your day without a car became a day to rediscover the differences of your the place you formerly called “home” by the wheels of the bus and the tracks of the train.See you soon!

 12. alexandre disse:Eaí jaja,tudo beleza?cara adoro o vivendo do ócio e obrigado por me fazerem crer que o rock brasileiro está longe de morrer,aguardo ansiosamente o novo disco que alias será produzido no estúdio do meu parçeiro chuck,um abraço a todos vocês…e muito sucesso pra banda…

 13. The product arrived swiftly, no problem with the sale or receiving of the sunglasses. My daughter loved them & weather allowing will wear them every day. Would not have any reservations on dealing with the seller at any other time.

 14. I am so glad to hear that you are working on a sequel to this game, I am literally addicted to it. I found this page searching for games like The Enchanted Cave in the first place! None of the suggestion I found online are satisfactory, nothing compares. All I ask is please don’t go 3D on the sequel. Thank you for many pleasant hours Dustin

 15. Tive o privilégio de o ouvir no primeiro concerto a 3 pianos, na Festa do Avante. Voltei a ouvi-lo na Casa da Música, no Porto.Não o conhecia pessoalmente,mas pelo que sei dele, perdeu-se um homem e um músico imortais.Um beijo triste.

 16. Oh le plaisir des cheveux blancs. Autant sur un homme c’est (pour ma part) très sexy, autant sur une femme tout de suite moins…Pourquoi ne pas tenter le roux si tu en rêve? Personnellement, je me suis lancée dans cette expérience mais en faisant un balayage et non pas une colo totale. Effet plus naturel et moins d’effet de racine! Et résultat: pour rien au monde je ne reviendrai à ma couleur naturelle Bonne continuation jolie Deedee

 17. What i do not understood is in truth how you are not really much more smartly-favored than you might be right now. You are so intelligent. You know therefore considerably with regards to this matter, made me individually believe it from numerous numerous angles. Its like women and men are not involved until it is one thing to do with Woman gaga! Your own stuffs outstanding. Always maintain it up!

 18. cái này hinh như có dụng ý số tập phim lên đên 24 tập mà rush thế này thì mình nghĩ còn có cái gì đó đằng sau nữa sao mà sachi không hát lun đi cho nó hay ngân nga làm gì trời

 19. Hello There. I discovered your webolg the usage of msn. This is an extremely well written article. I will make sure to bookmark it and return to learn extra of your useful info. Thank you for the post. I will definitely comeback.

 20. Im intrested in what kind of make up she uses also. I love Danielle and although I think she is a bit nieve , and shouldnt listen so much to Dan. She seems like a sweet girl who I would love to see in the final 2. Good Lucky Danielle.

 21. OH MY! You have me speechless here. So many things we take for granted up here in Canada while we complain about how crappy our hospitals are. I never even though how much it could have cost me to have my son if I were to live somewhere else.

 22. I really like the new color. Very soft. I will say the Black looks good against the photos, but this blue is soft for reading, and easier on the eyes. Keep changing it up, nothing wrong with giving the readers a surprise every once in awile!

 23. Cleolinda did an excellent Movies in 15 Minutes about it. Obviously it would be full of spoilers right now, so, saying nothing about it and not recommending Mark go find it just yet. But consider it for dessert.

 24. ”Não confunda os anónimos”Se não quer ser confundido assine com o nome que os seus pais com tanto carinho lhe deram à nascença! Sirva-se, nem que seja uma vez na vida, de umas bolinhas que você deve ter entre as pernas e que já se esqueceu que as tinha porque não faz grande uso…

 25. Celtic1 how are you today, been a boxing day i was expecting exposive coment from you i like your brief coment and it make sence for those who care to listen.Take it or leave it GEJ is Nigeria last president, GEJ is a man of history he will make another history as Nigeria last president.

 26. Re~Jakiś_jaJestem Multikulti.Mówię jako ten do tych których sprawa się tyczy.I to czyńcie ma moją pamiątkę.Gdybyś czytała moje rozważania na temat pychy.Miast pysznić się jako wiedzy posiadacz działania byś wnet podjął/eła litery podmieniając bądź ich wielkość zmieniając by Widłoróg (Antilocapra americana) lud opuścił który do zguby prowadzi.

 27. Nice Nice Video. I really loved your video. Youtube can be a great asset for you. If you need any help getting your video exposed, check out this site called tubeviews [dot net] It has really done wonders for me, I have built 3 Channels up with videos at top in position and this is my forth channel i’m going to working on.Your Video Was put together perfect

 28. William,On the FDR thing, you have my complete agreement. Never been a fan of FDR, but there was a sinister sort of brilliance there. Still, to many scrub a dubs on the Internet for Stanley Ann, especially for someone long dead, and to many paths leading to ‘connected’ jobs and people.

 29. I wonder how the increasing automation of menial tasks will interact with dysgenic fertility. Less intelligent people produce more children and these simple labor jobs are where their economic value lies. If a growing lower-IQ class has nowhere to work because robots have taken their jobs, that isn’t a good situation.They’ll initially become the robot operators, but soon the robot will function completely autonomously.

 30. Nom dit:J’adore ce magazineUne chose, tu es vraiment GGEENNIAALL multiplié par 100 000 000 000 000 000 …En plus, les romans sont trop bien : ex. Le Monde des MétamorphesJe voudrais poser une question à Anne Rivière : quand et comment avez-vous commencé à écrire ?Pourrait-on me répondre ? Lis la page 38 sur les auteurs, c’est la page qui suit la fin du roman, et tu auras la réponse… ET si tu as d’autres questions, n’hésite pas, nous les transmettrons à l’auteur !

 31. Kudos, Jerry !!!Mike Francesa = “talk-radio bloviator” … Spot on, Mate !!! Mike is all about Mike and more than sometimes he’s as out in left field as Billy Packer was … the difference is that CBS got smart where NBC and YES have not !!!I annually take particular umbrage with Francesa when his talk show devotes only a modicum of time to March Madness … even when there are local teams playing !!! Right on, Mate !!!

 32. Does any body have history of interest rates for the last 20 years? Is it really worth betting home prices will go down with interest rates up monthly will be the same as buying with low interest?After all you can always refinance at lower interest rates later.

 33. (24.11. klo: 19.11)Lueskelin ihan samoja kohtia ja aikamoinen höyrypää taitaa olla kyseessä. Ruoka-asioista olen hänen kanssaan samoilla linjoilla, mutta en voi sietää, että syy-seuraussuhteita esitetään totuuksina ilman perusteluja. Tyyliin : maito aiheuttaa limaneristystä.Kerro miten tapaaminen meni, ja kysy ihmeessä noista vapaista elektroneista ja aurinkolaiseista.

 34. Hola amigos, soy Francisco y busco trabajo en Viena de lo que sea. Llevo 1 año y medio aqui y ni por esas. Soy Licenciado en empresariales, aunque trabajaría en todo lo que se os ocurra. La mayoria de los trabajos requieren un nivel alto de aleman, incluso en los de mas baja categoria. Mi nivel es A2+. Si se os ocurre algo escribidme.Saludos

 35. Parabéns Ico esse post está excepcional, é muito emocionante saber a carreira dele como você mostrou. O texto se lê com gosto. Muito bom. Se me permite, quero sugerir a todos ler, após esse, o post do Mestre Joca sobre o tema, com o relato do Carlo Gancia, que estava lá e vivenciou a tragédia. Serve de complemento, e também muito emocionante, a este post.abs

 36. If I’m remembering correctly, candidates are allowed to place up to two signs on Park District property within 60 days of an election. People who take those signs down are violating the law. And, another thing, as to the letter writer’s comment about “no one who owns the parks was asked permission.” Taxpayers own the parks; candidates are taxpayers; and the policy allows them to place the signs.

 37. An outstanding share! I have just forwarded this onto a coworker who has been conducting a little homework on this. And he in fact ordered me dinner simply because I found it for him… lol. So allow me to reword this…. Thank YOU for the meal!! But yeah, thanx for spending the time to talk about this matter here on your website.

 38. Wu Yi merely is short for your mountainous area inside the far east exactly where this specific characteristically darkish wealthy teas will be developed. Wu yi green tea tend to be entirely browned and incredibly strong – practically …

 39. oh que lindas fotos. Bien relajantes.Me encantan los canastos q muestras. Yo termine comprandome uno insulado para mantener la comida en buen estado, asi mismo con platos, copas, plato para queso…todo. Me encantaron esos bowl de melanina. Estan divinos!!!Besitos,

 40. Noe sååååå vakkert! Ekkorn er noen utrolig vakre dyr. Og med en så flink fotograf, ja da blir bildet perfekt! Tror du får ta meg et kurs i fotografering;)

 41. given the choice I am almost always go for the brownie over the blondie. Then I saw this recipe on Pies and Plots. I can’t say that I’m a convert. Brownies are still going to be preferred but man these

 42. We had my dog on Waggin Tails chicken jerky treats on a regular basis. My female german shepherd who was 5 yrs old at the time, starting dripping urine and then when she laid down there would be a puddle and it was getting worse. We switched treats and after a few weeks, she returned to normal. I am convinced it was those treats. I got so fed up with after researching what is in a lot of dog food that now I home cook. I just don’t trust any of it right now.

 43. This version sounds wonderful! Chicken stew was actually on the menue for this weekend, and this version is going to be made. I’m sure the gang will love this. Can’t wait to try those dumplings, they sound awesome. Thanks for sharing this, can’t wait to see what yo come up with next.

 44. Good website! I really love how it is simple on my eyes and the data are well written. I’m wondering how I might be notified when a new post has been made. I’ve subscribed to your RSS which must do the trick! Have a great day!

 45. Idem que toi, trop gras = digestion impossible !! :DJ’adore tes p’tites bouchées gourmandes avec la confiture, ou la pâte à tartiner soyons fou !! :Dps : je n’oublie pas ton concours, seulement je peaufine ma recette 😉

 46. this so many times, I just need record/play, then I feel guilty because we are so blessed to have access to all these wonderful foods while people are starving. “Oh, forgive me Lord, I am so blessed” — but I hate grocery shopping!

 47. امشب قطعه۲۶ برایم دوست داشتنی تر شده است، چون پائیز را خیلی دوست دارم.سنگم بزنی به جای دیگر نرومآبم ندهی، تشنه، از این در نروموالله اگر در قفس باز شوداز بام تو گامی آن طرف تر نروم!!

 48. “There are in our existence spots of time,That with distinct pre-eminence retainA renovating virtue, whence–depressedBy false opinion and contentious thought,Or aught of heavier or more deadly weight,In trivial occupations, and the roundOf ordinary intercourse–our mindsAre nourished and invisibly repaired;A virtue, by which pleasure is enhanced,That penetrates, enables us to mount,When high, more high, and lifts us up when fallen.Wordsworth, Prelude, 12.208-218

 49. Jua!. No estaba hablando mal de vos, o por lo menos no dije nada que no te dijera en tu cara directa!. ¡Y yo de porteña no tengo nada, soy santafecina y ni siquiera vivo en Capital Federal! ¿cuál pastilla vas a tomar, la roja o la azul?

 50. Hello. Es-tu contente de l’éponge Beauty Blender ? J’hésite encore à la prendre. J’aime bien l’effet du cake liner, la couleur se voit-elle beaucoup une fois posée ?Bonne fin de semaine.

 51. GENTE O CREDICARD POSTOU ISSO NO TWITTER : "Sobre um possível show do Chris Brown, ainda não temos nenhuma informação oficial, nada marcado ou confirmado. "NÃO TEM NADA CONFIRMADO AINDA =/NEM O LOCAL QUE VAI TER O SHOW DO CHRIS BROWN SABE QUE ELE VAI UU'

 52. Magnificent goods from you, man. About Dr. Smith | I’ve understand your stuff previous to and you are just too excellent. I actually like what you have acquired here, certainly like what you’re stating and the way in which you say it. You make it enjoyable and you still care for to keep it smart. I can not wait to read much more from you. This is actually a great About Dr. Smith | informations.

 53. Very, very, sweet stuff! Im no where near you guys as far as all this composing and wizardry with home studioamazingness…but hopefully I will pick up a crumb or two working with the BLOBINATOR. I really enjoyed the bloody lip I got when the heavy change showed up! I didnt see it coming. The oooh ahhhs are great, and i found myself a bit jealous of Brads vox…love to take a crack at it, keep em coming

 54. Куплю очередь на БЕЛЫЙ WV тредлайн (до 470 тыс рублей) в Ульяновске, Самаре или Тольятти. Конец апреля-май-июнь!!!!

 55. Please pray for me, I have been out of work for 14 mos, I have an ailing mother, and pray hard every day.I feel like I am losing my way. I have had so many unexpected expenses, and pray I can pay my taxes in Feb. Dear Lord please hear my prayer.

 56. Desde que alteraram Websiteo a abertura do e-mail é muito lenta e por vezes não abre foram feitas alterações para pior no servidor Webmail, em 5 anos nunca tive problemas como agora se não melhorar nas proximas semanas desisto do serviço da iol.

 57. Would wrapping the meter with aluminium foil stop the RF? How about copper foil? If this at least prevents PG&E from reading the meter remotely, it would be an easy and cheap form of protest. I have already wrapped my smart meter with aluminium and if I hear complaints from PG&E, that will tell me that it is working.

 58. The role of the family in movie box office is debatable. Core audience is still the youth, especially for week 1. But yes, families can give a 20% boost. If Salman or Hrithik does a romcom, it will surely cross 100cr. The stars you name may not be the HCF/ LCD for ‘choosing’ a film.

 59. / Victory for the ACLU and victory for the United States Constitution! Keep your superstitious and ludicrous chants to your imaginary, invisible sky fairy out of our lives and out of our government. You don't see us marching around demanding every government meeting be opened up with atheist propaganda like "god is a myth." You keep your religion out of government and we'll keep our atheism out of government. Fair is fair.

 60. Posted on I need a lot of work, I have been told that I need to get dentures, etc if a cost breakdownI have Pacific Source dental coverage deductiable of 1500 per yearIf dentures can I get tops this with the 1500then next the bottoms with the `1500Randy Armstrong

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.