Політичні «посадки» — на жаль, знову реальність. Знаковим стало ув’язнення жур налістів Дмитра Васильця та Євгена Тимоніна, які від українського «кривосуддя» отримали аж 9 (!) сталінських років. Апеляційний суд повернув справу на перегляд, і хлопці перемістилися із «зони» під домашній арешт. Чи стало за більш ніж 3 роки їхнього перебування за ґратами в Україні більше свободи — ми розпитували Васильця вдома.

Коцаба, Муравицький, Василець і Тимонін — найвідоміші політв’язні постмайданної України. Люди у повсякденності ладні не помічати, що дехто за свої переконання чи навіть законне виконання професійних обов’язків знову сидить у тюрмі… Інтерв’ю взяла головна редакторка nr-logo Віра Андріюк.

— Дімо, хочу особисто, а також від усіх республіканців і колективу газети прогресивних людей «Нова Республіка» привітати тебе з маленькою перемогою. Ми намагалися і словом, і ділом підтримати вас із Тимоніним, як й інших політв’язнів. Зрозуміло, що домашній арешт — це не воля, але все ж у рідних стінах значно легше, ніж у тюрмі. Що ти першим сказав чи подумав, коли вийшов із в’язниці?

— Наверное, первая мысль была… Та не наверное, а точно: что с учетом того, что меня по беспределу «закрыли», точно так же меня могут по беспределу «закрыть» еще раз. Поэтому я предполагал, что эсбэушники могут по такому же беспределу просто открыть новое дело, сделать мне фейковое подозрение и опять «закрыть» в тюрьму. Просто вот за счет того, что у них есть такое право — предъявить подозрение по особо тяжкой статье. Если статья особо тяжкая, то другой меры пресечения нет. И я бы мог спокойно еще год доказывать, что я не олень, на очередных их житомирских судебных заседаниях.

Я был к этому морально готов. И я понимаю, что эта вероятность сохранилась и по сей день, и будет сохраняться и дальше. Это такой себе дамоклов меч, чтобы я включал самоцензуру, скорее всего. Для того чтобы меньше говорил, меньше выступал, меньше проявлял свою гражданскую позицию. Это единственная цель такой вот дурацкой схемы. Ну, вот так работает репрессивный аппарат. Это же политические репрессии, логично.

Ви ознайомились із частиною статті. Придбайте, будь ласка, доступ до повної версії цього тексту та всіх матеріалів на "Новій Республіці". Якщо у Вас вже є діюча передплата - просто увійдіть у Ваш акаунт.

Передплата на сайт-газету nr-logo

3 міс. Время доступа:
3 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
90 грн
6 міс. Время доступа:
6 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
180 грн
12 міс. Время доступа:
12 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
360 грн
01.10.2018 new-republic

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Login form

[wppb-login]

×