Епоху ГРВІ та грипу відкрито. Як захистити себе від цих недугів і залишатися здоровим увесь осінньо-зимовий сезон?

Середньоденні температури вже до нуля, десь уже йде сніг. Зима близько. За даними Міністерства охорони здоров’я за жовтень місяць в Україні захворіло на грип більше 150 тис. осіб, 70% із яких — підлітки! Масове скупчення школярів і студентів завжди було причиною широкого розповсюдження хвороб, тому великий відсоток захворювання серед молоді — не дивує, але непокоїть. Найуразливішу групу людей уже визначила статистика, а ось що саме потрібно робити, щоб не зростала кількість «хворобливих, кволих і слабких», — розповімо ми.

Screenshot_1

ЩЕПЛЕННЯ — ЗАХИСТ ІЗ ЗНАКАМИ ПИТАННЯ

Уже більше 200 років вакцинація для населення є загальноприйнятним ефективним засобом попередження захворювань. Нехай за часів Едварда Дженнера — її винахідника — рівень медицини був інакший і на той час ця технологія була рятівним жилетом для багатьох, зараз усе більше сумнівів висловлюють як пацієнти, так і деякі лікарі. Чого ж остерігаються? Головні аргументи — неякісна вакцина, токсичний склад лікарського засобу, непрофесійне введення та «жахливі побічні ефекти». Розберемося.

Стосовно якості вакцин, що використовуються, недовіра безпідставна. На 2016р. Україна закупила вакцину, яку поставляли безпосередньо ЮНІСЕФ і ПРООН, тому якість перевірена. Країни – постачальниці — це Британія, США, Індія та Південна Корея. Детальніше можете ознайомитися з історією закупівель на сайті МОЗ.

Проте, що насправді непокоїть, це — недоступність процедури. Так, катастрофічна ситуація склалася з вакцинами для щеплення від туберкульозу, кору, що вже говорити про вакцину від грипу. Причому, в однаковій недостачі як вакцина для дітей, так і для дорослих. Знайти статистику, звіти закупівель вакцини від грипу так і не вдалося. А приватні кабінети пишуть лише, що вакцинація проти грипу можлива саме у них. Проте, фірма, характеристики, терміни споживання — невідомі. Ймовірно, всю цю інформацію можна дізнатися безпосередньо на прийомі у лікаря (інше питання — чи буде він безкоштовним). Здебільшого вакцини наявні в обласних центрах, проте не по всіх лікарнях. А ось мешканці сіл, райцентрів залишаються без захисту... У цьому епідемічному сезоні вакциновано проти грипу 128 887 осіб, що становить жалюгідні 0,33% від усього населення. Вражаючі цифри!

Токсичний склад вакцин — це відверта провокація, тому що будь-які ліки можуть бути токсичними, якщо у вас є алергія на компонент у складі таблетки/сиропу/порошку/вакцини. Звертаючись до історичних фактів, з’ясовуємо, що у складі певних вакцин дійсно були феноли, мертіолят або загально-токсичні елементи (не смертельні), але зараз технології дозволяють виробництво ліків без використання небезпечних агентів. Тому найголовніше — пройти обстеження перед процедурою щеплення, виявити, на що ви маєте алергію та з якою вакциною ви будете мати справу. Всю цю інформацію лікарі повинні надати вам за вимогою. Так автоматично ви уникнете побічних ефектів, а правильна підготовка до щеплення знижує шанси на неприємні відчуття. Тому — дізнайтеся, що можна їсти перед вакцинацією, чого не можна, в якому стані повинен знаходитися ваш організм, щоб прийняти дозу ліків із максимально позитивним ефектом.

ПІДТРИМУЙТЕ ТЕМПЕРАТУРУ ЖИТЛА БЛИЗЬКО 20-22 С°, ВДЯГАЙТЕСЯ ТЕПЛО ТА ПИЙТЕ БАГАТО ТЕПЛИХ НАПОЇВ

Щеплення дітей відбувається за схожою схемою. Необхідно пересвідчитися, що у дитини немає алергії на компоненти вакцини (це обов’язок лікаря виявити та попередити про потенційну загрозу). Дітям необхідно зробити аналіз крові та проаналізувати анамнез — історію хвороби, тоді вже точно можна з’ясувати, алергію буде виявлено або ні. Для дітей, молодших за 5 років, щеплення від грипу робити не рекомендують. Також простежте за тим, чи не має захворювання або загострення хронічного захворювання, на момент уколу температура тіла повинна бути 36,6.

 Некомпетентність деяких лікарів стосовно технології вакцинації — невміло вкололи вакцину, запалення після уколу, не перевірили, чи наявні у вас алергія, інші захворювання — це дійсно може негативно сказатися на профілактиці. Тому приходьте до перевірених  медичних кабінетів і лікарів, досвідчених та обережних. Поспілкуйтеся з сусідами, колегами по роботі — нехай вони порадять лікаря, якого знають. Не зайвим буде і заґуґлити запит. До речі, будь-який лікар скаже вам, що найголовніший захист від захворювання — це домашня профілактика.

ЯКЩО НЕ КОЛОТИ, ТО ЩО РОБИТИ?

Але є й інша ситуація: ви багато прочитали про небезпечний склад вакцин, впевнені, що монопольним структурам фармацевтичного бізнесу вигідно домішувати «щось» у ліки, і побачили у звітах умовної «Американської асоціації хворих» різке зростання червоного стовпчику (не зовсім зрозуміло, що він означає, проте 100% небезпеку) і ви не будете робити щеплення за будь-яких обставин.

Обережно! Тоді вам потрібна домашня профілактика, адже лікування вам обійдеться дорожче та боляче. Підтримуйте температуру житла близько 20-22 С°, вдягайтеся тепло та пийте багато теплих напоїв — особливо у період, поки опалення не включили, а домівки охололи. Дотримуйтесь режиму сну та додайте у раціон сухофрукти, мед, горіхи — за браком свіжих овочів ці продукти дадуть необхідних вітамінів, енергії. Знаходячись тривалий час у людних місцях — одягайте марлеву пов’язку, не найсильніший захист, але від прямого попадання на слизову мікробів захистить. Не відвідуйте хворих знайомих, якщо можливо — обійдіться без тісного контакту, краще надіслати фруктів і квіти та зателефонувати. Не забувайте про свіже повітря, 2 рази на день провітрюйте приміщення (дома чи на роботі). Задля зберігання тепла зробіть енергозберігаючі маніпуляції вдома: утеплюйте вікна, одягайте шкарпетки та додаткові кофти, помістіть фольгу між батареями та стінами, зачиняйте міжкімнатні двері тощо. Існує багато лайфхаків щодо збереження тепла вдома, почніть їх використовувати.

2 РАЗИ НА ДЕНЬ ПРОВІТРЮЙТЕ ПРИМІЩЕННЯ (ДОМА ЧИ НА РОБОТІ)

Будете ви робити щеплення або ні — вирішуйте. Але у будь-якому разі — БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!

Передплата на сайт-газету nr-logo

6 міс. Время доступа:
6 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
90 грн
12 міс. Время доступа:
12 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
180 грн
24 міс. Время доступа:
24 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
360 грн
27.10.2016 new-republic

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Login form

[wppb-login]

×