Про нього говорять. Його знають. Він приваблює як туристів, так і мешканців міста. Громадський ресторан Urban Space 100 відкрили в Івано-Франківську трохи більше року тому на кошти сотні громадян. Його засновниками стали франківчани, які погодилися, що цей проект для них - неприбутковий, а 80% усіх його надходжень йтимуть на розвиток міста. Звісно, тоді ніхто й не підозрював, як все складеться, проте ідея відкрити ресторан, прибутки з якого будуть спрямовані на фінансування соціальних та інших корисних міських справ, - захоплювала усіх, хто про це дізнавався...

ЯК У ВУЛИКУ

Сьогодні заклад є осередком громадської активності містян, сюди приїздять не лише на пресмачну каву, але й за досвідом створення та функціонування закладу, щоби подібне створити у своїх містах...

Screenshot_8

Як зазначає координаторка проекту Юлія Ляхович, заклад працює як звичайний ресторан, проте насамперед це подієвий майданчик. «Будь-хто може безкоштовно презентувати свою ідею чи долучитися до діючих ініціатив, - говорить Юлія. - Це дійсно успішний приклад об’єднання містян навколо спільної ідеї».

А чи багато ви знаєте ресторанів, що відкриваються о 6-й ранку? Це також про Urban Space 100. І заїжджому туристу зовсім не складно потрапити на вранішню каву просто з потяга, навіть якщо це його перше побачення з Фраником. Саме так любляче називає своє місто молодь... А шлях до ресторану виводить прямісінько з вокзалу на вулицю Грюнвальдську, а відтак на Грушевського, на якій під номером 19 і знаходиться заклад.

«Алгоритм роботи в кожному закладі різний, залежно від концепції та стратегії, а в нас основний акцент на організації івентів, - зазначає арт-менеджер ресторану Ірина Слободян. - Спершу запрошення цікавих учасників, і лише потім робота з крамничкою, цікавими ідеями, наповненням сайту та сторінок в соцмережах». Кожних три місяці тутвідбувається близько сотні подій. А з останніх, які збирали переповнені зали - дискусія Несторівської групи на тему «Стратегічне бачення розвитку України», виступ соціально-музичного постпанк проекту «Пенсія», літературні презентації за участю Сергія Жадана, Галини Петросаняк, Тараса Прохаська.

НАШЕ-КРАЩЕ

ЦЕ ДІЙСНО УСПІШНИЙ ПРИКЛАД ОБ’ЄДНАННЯ МІСТЯН НАВКОЛО СПІЛЬНОЇ ІДЕЇ

Тут успішно запрацювало перше в Україні урбаністичне радіо (Urban Space Radio), де слухачам пропонують програми на такі цікаві теми, як розбудова міст, урбаністика, велосипедний рух, інклюзивна освіта, доступність тощо. Тут звучить сучасна музика українських виконавців. Ще тут є крамничка Urban Space 100. У ній - виключно якісний товар українських виробників - від сувенірів до одягу, книжок, блокнотів. Вітаються благодійні продажі. Ось недавно тут з’явилися торбинки, кошти з виторгу яких йдуть на допомогу онкохворим дітям.

І ще це унікальний ресторан в урбаністичному стилі, який працює для розвитку міста. Менеджмент здійснює громадська організація «Тепле місто», а управління - мережа «23 Ресторани». Urban Space 100 - це не тільки осередок соціально-відповідального підприємництва, але й такий-собі магніт, до компанії якого доєднуються щоразу нові бізнес-партнери та друзі проекту. Вони відгукуються на підтримку різних ресторанних потреб: чи то на пошиття одягу для персоналу, чи надання юридичних послуг. А ось що кажуть про ресторан його відвідувачі. Кожного з них ми застали за жвавою розмовою в колі однодумців.

Оксана Боднарчук, менеджерка, перекладачка: «Urban - це кава о 6-й і книжки на полицях. Це окремий світ бажань, можливостей і зустрічей. Urban - це коли знаєш, що сьогодні ввечері тут обов’язково відбудеться щось цікаве». Євгенія Картушова, тренерка з йоги: «Сам факт створення такого закладу свідчить про те, що в нас є чимало активних громадян, які роблять місто кращим. І це вже багато значить...!» Денис Квасов, громадський активіст-урбаніст: «Це соціальний хаб. Серце міської активності для новомодних хіпстерів, які мутять проекти, стартапи, парклети й інші цікаві речі, назви яких ще кілька років тому ніхто навіть не чув. Там моя друга сім’я, я тут живу...»

Лілія Гаврилко, студентка: «О, я дуже люблю цей наш Urban і завжди рекомендую його гостям міста. Атмосфера, смачне меню, приємні офіціанти, затишок, музика, радіо, проекти, книжки, презентації, перегляди фільмів, зустрічі, ну а ідея з сотнею фундаторів, то є круто! Люблю Urban за все!)» Руслан Єгоров, історик: «Місце тусовки прогресивних людей. Креативний заклад, який творить креативне середовище. Це місце, де народжуються ідеї, розробляються соціальні та інші технології. Це такий-собі дитсадок громадянського суспільства, з якого візьмуться саджанці для великого доглянутого саду. Користі від цього закладу купа ще й з верхом. Ну і податки місту платять - теж користь! Привчають до нових етичних стандартів ведення бізнесу взагалі, - і ресторанного зокрема. Урбаністична культура не може розвиватись без циркуляції ідей, без спілкування цікавих людей поміж собою. У Середньовіччі це були монастирі, ну а тепер це заклади харчування». Ярема Стецик, співзасновник, художник, музикант: «Це така нова міська розвага-гра, яка має свої плоди. Гравцями є всі, хто буває тут і залишає свої гроші за послуги, а згодом ми їх порозділяємо на добрі цікаві справи. Тут горить вогонь, у який я і надалі готовий підкидати дрова...»

Передплата на сайт-газету nr-logo

6 міс. Время доступа:
6 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
90 грн
12 міс. Время доступа:
12 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
180 грн
24 міс. Время доступа:
24 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
360 грн
26.05.2016 new-republic

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Login form

[wppb-login]

×