Особливу думку та глибокий аналіз подій останнього часу дав політолог Андрій Окара. На питання, за яких умов може повернутися Крим і Донбас, відповів дуже просто і зрозуміло: «Україна, насамперед, повинна стати успішною та перестати бути такою страшною для них».

З Андрієм говорили про режим Порошенка, прихід до влади нових політичних сил і про те, скільки ще може продовжуватися процес тління, а також, що робити з «пропащою силою» і як Україні стати глобальним проектом. Тон дискусії задавали лідер республіканців Павло Вікнянський і головна редакторка газети nr-logo Віра Андріюк.

Screenshot_1

Віра Андріюк: Андрію, подивіться, що відбувається зараз в журналістиці — я про історію з «Інтером» та «95-м кварталом» — чи це є встановлення нового режиму, чи це просто залякування? Чи як можна оцінювати ці події, які вже стали системними?

Андрій Окара: Я думаю, зараз не доводиться говорити, що в Україні існує небезпека узурпації влади. Порошенко не йде шляхом Януковича, хоча, можливо, інколи йому того хочеться. Не бачу, щоб в Україні зараз була загроза нового авторитаризму. Але з того, насправді, дуже мала радість. Загрози авторитаризму нема, насамперед, через те, що у нинішнього політичного режиму немає необхідних можливостей та інструментів для авторитаризації, є певна конкуренція різних політичних угрупувань. Також у режиму нема великого раціонального бажання тримати все-все під контролем — адже досвід Януковича став справжньою протиотрутою проти авторитаристських тенденцій в Україні.

ЗАРАЗ УКРАЇНІ ПОТРІБНІ ПОЛІТИКИ З ДУЖЕ ПОТУЖНИМ БАЧЕННЯМ МАЙБУТНЬОГО, НОСІЇ ЕСХАТОЛОГІЧНОГО СВІТОГЛЯДУ

Звісно, у кожного українського президента виникає спокуса всіх «построїти» та «напрягти» — і диктується це не лише волею до влади, але й абсолютно раціональним бажанням збудувати ефективний владний механізм і модернізувати країну. Хоча, звісно, у кожного своє специфічне уявлення про спільне благо. Кучмою сучасна й модернізована Україна мислилась як великий завод, Ющенком — як велика пасіка з етнографічним музеєм (типу як у Пироговому), Януковичем — як велика зона, де він єдиний пахан. 

Віра Андріюк: А Порошенком?

Андрій Окара: Підозрюю, що як вітрина фірмових магазинів «Рошен» — як той, що біля Бессарабського ринку в Києві або неподалік пам’ятників Міцкевичу та Данилу Галицькому у центрі Львова. Там все таке яскраве, солоденьке, подарункове, святкове, веселе, цікаве. Але, на жаль, іграшкове. Порошенко говорить багато красивих і пафосних слів… Інша справа, що справжня модернізація неможлива без зламу нинішньої феодальної системи, яка, у свою чергу, забезпечує панівний стан нинішній еліті. Але певні запобіжники від деспотії та феодального ладу гарантовані Майданом, інші — гарантовані волею нинішнього політичного режиму чи навіть турботою влади про власний рейтинг, імідж і піар. Приміром, зараз склалась ситуація, коли боротьба з корупцією на рівні ГПУ та НАБУ стала головним фактором створення позитивного іміджу та підвищення легітимності нинішнього режиму. Звідси й харизматичний Луценко, який став постійним ньюзмейкером. І це, насправді, прорив. Можливо, більшості з нас хотілося б, аби «колективний Порошенко» боровся б з корупцію завдяки любові до людства, благодійності, альтруїзму, солідарності та бажанню всезагального щастя. Але вони на це йдуть не через альтруїзм, а через суто шкурні інтереси.

Віра Андріюк: Це нормально?

Андрій Окара: Це дуже добре! Нас має цікавити, насамперед, ефективність боротьби з корупцією, а не альтруїзм політиків. Альтруїзму в них не буває, їхня головна риса — воля до влади. Звісно, якщо це справжня боротьба з корупцією, а не намагання розправитись з політичними опонентами чи спроби розкрутити «багатеньких Буратінок» на «дєнзнакі». Я думаю, що Порошенко щиро хоче всім блага, щастя та багато смачних шоколадок. Але він не Бог. І не надлюдина. І не зовсім політик. Скоріше, бізнесмен, який прийшов у політику в критичну годину і який діє переважно у бізнесовій, аніж у політичній парадигмі. І в цьому проблема, оскільки зараз Україні потрібні політики з дуже потужним баченням майбутнього, носії есхатологічного світогляду. Адже саме в нинішній постреволюційній ситуації закладається матриця майбутньої України. І якщо цим займаються люди з кволою енергетикою, стяжателі, то так воно й попливе. Шкода, що він цінує людей, насамперед, за лояльність, а не за ділові та креативні якості. Ну, але вже як є…

Віра Андріюк: А яка вірогідність нового Майдану, революції в Україні цієї осені?

Андрій Окара: В Україні визріває революційна ситуація. Але, думаю, найближчим часом не визріє. З одного боку, є чимало фронтовиків — людей із чорно-білим сприйняттям реальності та готових протестувати проти несправедливості — як вони її розуміють. Крім того — тарифні реформи (або, якщо хочете, «тарифний геноцид») створюють величезну армію незадоволених діями влади. З другого боку — владна корпорація, яка погано відчуває ситуацію, у якої немає нравственных рефлексій, яка не використовує можливості соціальної солідарності та навіть не сильно заморочується «соціалкою» — думає то пенсійний вік збільшити, то стипендії скасувати.

Ще зовсім недавно в українському суспільстві була досить проста й очевидна поляризація: «Ви готові терпіти Януковича та його соратників?», «Ви за угоду з ЄС чи проти?», «Ви за Москву чи проти?», «Ви за Путіна чи проти?», «Ви за кримнаш чи проти?». Зараз питання, що поділяють суспільство, набагато складніші та незрозуміліші. Очевидних маркерів нема, якщо не казати про ставлення до Росії й Путіна. Ставлення до Порошенка переважно погане, але воно не мобілізує електорат на альтернативні сценарії політичної поведінки. У ситуації відсутніх видимих альтернатив суспільству набагато складніше висунути претензії до діючої влади. Безвідмовно спрацьовує риторичне питання: «Так, Порошенко поганий, не такий, як вам марилось, він не зупинив війну і не збудував раю на землі. Але хто інший, якщо не він?». Тому рейтинг в українського Президента вбивчий, але суспільство у цілому готове його терпіти і як президента, і як генератора політичного процесу.

ПРОБЛЕМА НИНІШНЬОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ВЛАДИ У ТОМУ, ЩО ВОНА АНТИІНТЕЛЕКТУАЛЬНА. ХОЧА ЗАРАЗ ВОНИ ЗАСВОЇЛИ ЦЕЙ МОДЕРНІЗАЦІЙНИЙ ЛЕКСИКОН І ГРАЮТЬСЯ В ТЕМИ, ПОВ’ЯЗАНІ З МОДЕРНІЗАЦІЄЮ

Павло Вікнянський: Мабуть, до якогось моменту, як при Януковичу, що викриє все.

Віра Андріюк: Ну, в Януковича — все поступово нагніталося-нагніталося, і тут ось це непідписання. І все посипалось. Який може бути момент у Порошенка, коли все посиплеться?

Андрій Окара: Я, відверто кажучи, поки що не бачу такої «точки неповернення», через яку може статись «третій Майдан». Йдеться не про податкові майдани, а про повноцінний протест, що збирає мільйони людей. Поки що такої ситуації я не бачу. Чому? Тому що для неї повинна бути очевидною альтернатива. Потрібен альтернативний і всім очевидний порядок денний. Повинно бути у суспільстві уявлення про те, що хтось — носій верховної влади — абсолют- но порушив якісь норми. Зараз такої ситуації нема. Інша справа, що «так-жить-нельзя». Да, нельзя. І сам Порошенко скаже: «Да, так-жить-нельзя. Тож ви мене, президента, слухайте, і далі ми разом щось придумаємо. А взагалі, хорошого вам настроєнія!»

Павло Вікнянський: Давай поговоримо про модернізаційний суб’єкт.

Андрій Окара: Так. Це зараз ключова тема для майбутнього України. Проблема нинішньої української влади у тому, що вона антиінтелектуальна. Хоча зараз вони засвоїли цей модернізаційний лексикон і граються в теми, пов’язані з модернізацією. Вони просто розуміють, що для того, аби гарно жити та бути елітою, щоб мати доступ до ресурсів, їм треба повторювати певний набір слів. Колись це були такі слова: «Любовь, комсомол и весна», потім: «Перестройка, ускорение, новое мышление», потім «Незалежність, самостійна Україна, українська держава», потім «Європеїзація, шлях в Європу, європейський вибір», тепер — «Модернізація, оновлення, перезаснування країни, нова Конституція, новий суспільний договір». Еліта краще нас розуміє, щоб для того, аби залишатись елітою, їм потрібно генерувати та повторювати якусь подібну словесну байду. Вони не дуже над тим замислюються, але розуміють, що такі правила гри і такий шлях до перемоги. І через це, оскільки еліта в цілому тупа (за нечисленними виключеннями), вони просто навчилися досить ефективно говорити ці кодові словеса та мати з цього бонуси і всякі позитиви. Так що молодці, хлопці!

Павло Вікнянський: Вони молодці? А-як-же-Родіна?

ПАРТІЯ «РЕСПУБЛІКА» І МЕРЕЖА СТУДРЕСПУБЛІКА ПОВИННІ СТАТИ ОДНИМИ ІЗ КЛЮЧОВИХ ЛАНОК НОВОГО СОЦІАЛЬНОГО СУБ’ЄКТА

Андрій Окара: А «Родіна» — це ресурс для збагачення еліти. От тому-то й відрізняється безвідповідальна така, «потрошительна» еліта. Павло Вікнянський: Багато людей після Майдану, у т.ч. й вихідці звідти, вони ж про себе, мабуть, також думали, що вони контреліта.

Андрій Окара: Звісно, про себе вони саме так і думали! Думали, що вони — еліта та контреліта, хоч це не заважає їм бути людьми досить примітивними й одновимірними — з абсолютно паразитичним типом мотивацій, із плінтусовим мисленням. Хоча таким людям, як правило, не властивий тоталітарний стиль у політиці.

Павло Вікнянський: Деякі інтелектуали ліберального штибу так і кажуть, що краще, так як у нас, ніж ідеократія.

Андрій Окара: Дійсно. Тому що жертвами ідеократії стають люди, а не гроші. Причому, насамперед, люди, подібні до нас, тобто інтелектуально ангажовані, соціально активні. Ну, коли такий формат режиму, як в Україні, воно хоча б, принаймні, не створює загрози для фізичного виживання суспільства. А в ідеократів завжди є ідея-фікс, вони з нею носяться, як із писаною торбою, і намагаються увесь Всесвіт переформатувати відповідно до своїх тупих і примітивних, або навпаки — вишуканих і піднесених уявлень про всезагальне благо. Але для України скоро альтернатива буде така: бути чи не бути. Як у Гамлета. Модернізація раніше проходила у ситуації, коли був виклик для країни — або модернізуватися, або зникнути. Нині ж країни можуть і не модернізуватися, адже все одно ніхто їх не розшматує. І люди з голоду дохнути не будуть. Принаймні, такого, як 1933р., уже точно не буде. І тому, у чому зараз полягає основна проблема модернізації? Багато країн могли існувати в немодернізованому вигляді — жити довго, хоч і не дуже щасливо. Бо загроз для таких режимів у XXI ст. немає. І Україна зараз фактично демонструє нову ситуацію, коли є пряма загроза для її існування — у ситуації відмови від модернізації. Тому це дуже цікавий виклик. Він недоосмислений ще зараз. І треба, щоб українські інтелектуали над цим думали. Але знов-таки, тут буває багато всяких конкуруючих інтересів. Так що в будь-якому разі зараз Україна стоїть на межі. Тож треба не розпорошити здорові можливості у суспільстві.

Павло Вікнянський: Тепер поговоримо не в ліричному форматі, а у форматі простих відповідей. 

Андрій Окара: Простих відповідей? Добре. Для простих відповідей необхідно створювати нові суб’єкти. Але останні намагання самоорганізуватися у вигляді політичних партій були збиті ще на злеті. І Саакашвілі, і Лещенко-Мустафа-Гацько, і всякі ліві сили. 

УКРАЇНА ПОВИННА ПЕРЕРОДИТИСЬ. СТАТИ СУБ’ЄКТНОЮ КРАЇНОЮ. ПОЧАТИ ТВОРИТИ ВЛАСНИЙ ПРОЕКТ РОЗВИТКУ, А НЕ ВПИСУВАТИСЬ У ЧУЖІ. ПІСЛЯ МАЙДАНУ УКРАЇНА МОЖЕ ПРЕТЕНДУВАТИ НА ТЕ, АБИ СТАТИ ГЛОБАЛЬНИМ ТА УНІВЕРСАЛЬНИМ ПРОЕКТОМ

Павло Вікнянський: А що з Тимошенко? Вона зараз, якщо довіряти рейтингам, політик №1 у країні. І навряд чи з’явиться до осінніх протестів політик зі схожими рейтинговими показниками.

Андрій Окара: Я завжди ставився до Юлії Тимошенко з симпатією, але зараз бачу розсинхронізацію двох важливих для неї процесів її політичної біографії. Перший: вона зараз говорить те, що збільшує її рейтинг і майже не говорить того, що знижує. Правда, трапився казус Савченко: два роки тому Надію брали, щоб збільшити рейтинг, а тепер, щоб збільшити рейтинг — її треба взагалі позбутись. На жаль. Типу, «дєвушка, ми з тобою взагалі не знайомі». Хоча Надія сама у тому винна. Коли вона повернулась у Київ, на ній можна було нову інноваційну політичну партію збудувати. А тепер — тільки сміх. Так от, перший процес — це те, що Тимошенко раптом дійсно стала найрейтинговішим політиком.

З іншого боку, у політичному житті Тимошенко є й другий процес: вона сама зараз виглядає не найкращим чином. Не ззовні — ззовні вона якраз ікона стилю. А психологічно, морально, емоційно, ідеологічно. Їй би зараз було б треба стати генератором нової енергетики, ідеологічним трендмейкером, надією для різних електоратів. А у неї головна тема публічної активності — це тарифи. Можливо, вона ще просто не відновилася після тюрми. З новими ідеями — напряг, також усе менше й менше людей, яким вона довіряє. Отже, з одного боку, в неї ніколи раніше не було таких рейтингів, вона не була ніколи настільки безальтернативною фігурою. Але, з іншого боку, враження, що їй це зараз не дуже-то й потрібно. На сьогодні вона не схожа на лідера якогось нового проекту чи вождя нового політичного повстання. Хоча все може статись…

Павло Вікнянський: Знаєш, я згадую, настрої, які були останні півроку перед повстанням на Майдані. Ніколи не буває так темно, як перед світанком. Значить треба жити, рухатися, займатися своєю справою, розвиватися, робити це якісніше й енергійніше! Жити повноцінним життям. Твої поради?

Андрій Окара: Треба просто в катастрофічному, авральному режимі створювати новий соціальний суб’єкт, який стане основою для формування контреліти і зможе в критичний момент взяти на себе відповідальність в українській політиці. Партія «Республіка» і мережа Студреспубліка повинні стати одними із ключових ланок цього нового суб’єкта. Для повноцінності такого суб’єкта потрібно ще декілька інституцій, без яких вони просто не можуть існувати нормально. Тож все це треба робити негайно та з розумінням того, що альтернативою може стати глобальний «писець». Віра Андріюк: У мене ще таке питання. Чи може нова політична сила прийти до влади класичним шляхом, через парламентські вибори, чи тільки шлях революційний?

Андрій Окара: Все може бути, але нескоро. А прийти некласичним шляхом, я думаю, більше шансів.

Павло Вікнянський: Як зберегти ідейність і концептуальність та не стати, як ти сказав, «тупим ідеократом»?

Андрій Окара: Треба мати всередині себе такий генератор смислів і духовних станів.

Віра Андріюк: Ми ще не спитали про Донбас і Крим. Як довго може продовжуватися така ситуація, як зараз?

Андрій Окара: Щодо Донбасу, то треба змиритись із тим, що ця проблема існуватиме стільки, скільки існуватиме нинішній політичний режим у РФ. Така логіка гібридної війни. Будуть якісь нові нюанси і корекція ситуації, але Донбас як фактор впливу на Україну залишиться.

Щодо Криму, то там є багато аспектів. Чотири необхідні політичні умови такі: Путін перестає бути президентом РФ, в Україні — економічний злет, життя починає вирувати, скрізь відчуття успіху та перспективи, в РФ — регіональна деструкція. Четверта умова: українська дипломатія провела ефективне лобіювання кримської теми в середовищі західних політеліт. Але є головна концептуальна умова: Україна повинна переродитись. Стати суб’єктною країною. Почати творити власний проект розвитку, а не вписуватись у чужі. Після Майдану Україна може претендувати на те, аби стати глобальним та універсальним проектом. Але як це зробити з провінційною, приземленою, другорядною елітою, яка не вміє навіть мріяти, — це питання. Хоча, думаю, такі можливості є. Але це окрема і дуже довга тема.

Павло Вікнянський: Дуже дякую, Андрію! 

Передплата на сайт-газету nr-logo

1 міс. Время доступа:
1 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
30,35 грн
3 міс. Время доступа:
3 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
91,05 грн
6 міс. Время доступа:
6 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
182,10 грн
9 міс. Время доступа:
9 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
273,15 грн
12 міс. Время доступа:
12 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
364,20 грн
29.09.2016

Вхід

122 thoughts on “АНДРІЙ ОКАРА: «В УКРАЇНІ ВИЗРІВАЄ РЕВОЛЮЦІЙНА СИТУАЦІЯ. АЛЕ НАЙБЛИЖЧИМ ЧАСОМ НЕ ВИЗРІЄ»”

 1. and 2KJ,I have learnt what all of the schools in the world look like.I think a good project will be a work project.It could be like the flat stanley project but on the paper man you would color what you want to be when you grow up.From,Harry

 2. Really nice wall mounted showcases such as the ones shown here can be so very efficient in showing your favorite merchandise within the confines of a fully enclosed glass display showcase. Because of the glass to glass construction in as well as the use of tempered glass and pull out decks any single item you will display in these small glass showcases will he highly visible and well lit.

 3. / I discovered your blog last week and started follow your posts religiously. I have not commented on any blog just yet but I was thinking I would love to. It’s really exciting to actually contribute to a article even if it’s only a blog. I really don’t know exactly what to write other than I really enjoyed reading through 2 of the articles. Nice articles indeed. I sure will keep visiting your blog weekly. I learned quite a bit from you. Thx!

 4. TravisAwesome post and I can’t agree more with laways tweaing trying to get better. We all have different areas of weakness’s . I have been working more and more with sandbags, kettlebells and bodyweights these have givenme more carry over strength in the weight room than I ever have before. I am doing a three month power phase that is has me doing little less cardio as well. I have been cutting back on longer metcons and chipper workouts.John

 5. Thanks for your entire efforts on this website. Gloria delights in conducting research and it’s easy to understand why. Most of us know all about the lively method you offer very important tips and hints on the web site and as well as foster response from website visitors on that area while our own child is now being taught a whole lot. Enjoy the rest of the year. Your performing a really good job.

 6. I would like to thank you for the efforts you have put in writing this website. I am hoping the same high-grade web site post from you in the upcoming as well. In fact your creative writing skills has inspired me to get my own blog now. Really the blogging is spreading its wings fast. Your write up is a good example of it.

 7. I would like to hear more of your rant.Big tower for communications?Why did they reconstruct a large portion of the Berlin Wall?Who is funding this ?Why was Obama with Merkel at a Global 20 meeting in Cannes, France?Why did Obama give Merkel the medal of freedom?Where is the estate of the decedent’s trust FRAUD of Honey R Siegal being moneylaundered?Who blew up the buildings on 911?Who will help me stop Janet Napolitano(merkel?) from “emergency alert” FRAUD in the USA in 3 days?

 8. Mel Torme asks rhetorically: "Do you seriously still believe this global warming (oops, "climate distruption" now) crap, Steve?"I guess Steve's position with regards to climate change is the the same as that with HBD – i.e. pro-science.

 9. Não são estúpidos zazie, tem poder.É só ver que o Embaixador à altura foi para o olho da rua e o Gerry tem poder para por o Brown na rua.Desculpem zazie e José, mas aqui existe algo que não bate certo.

 10. Gergete,Isto pode variar muito de acordo com inúmeros fatores, mas sei que as pessoas precisam de uma base para iniciar com segurança sua construção, então vou dar um valor médio com padrão de acabamento simples, casa com laje e telhado, R$ 130 mil.Abraço

 11. Whiskey_199You have made these points re the feminists and their desire to mate with the Alpha male and remove the Beta male from the competition. These are interesting points and common experience tends to confirm them: there are now several Christian blogs which discuss the problems “churchified” men have in getting partners; how such are simply not wanted by so-called Christian women.Despite this, I still want to know your sources for your position.

 12. We need to look beyond single-factor CAPM to understand what’s going on. Per Fama & French, size matters; and value REALLY matters. Over the long term, a value-tilted portfolio outperforms by a long shot. I don’t think it’s a concidence that Venture Capital grew up and thrived in an aberrant era where value actually underperformed for some time:

 13. Link fixed: It is a perfect measure of Islam's depravity that one of the most inhumane living horrors could be purposefully and repeatedly inflicted upon women specifically so that they might go on to commit one of the most profoundly lethal horrors upon humanity.This is just one of an abundant number of examples that, each one alone, justifies the extinction of Islam.

 14. A conditional pick doesn’t mean it’s nothing…it could be a conditional 1st Rounder, rolling to a 2nd if he doens’t play X games etc…. It’s not like we’re talking a supplemental pick!I thought he should have gone to LA. I think he’s a better fit there than Magee. SJ is a good second choice though. Hyndman has some odd sense of values, he’s run so much talent out of Dallas and seemingly addressed most of the areas that were least in need of attention.Dax deserved more playing time…..

 15. I got drunker than a piss boiled owl last night and woke up and here I am. I have no clue how I got here but I just read this whole post and could not agree more!Excellent breakdown.Crazy fucks know exactly what they are doing, I might add and three quarters of the media in this country should be unemployed for giving these whackjobs a platform to distribute their bullshit.I do believe I am going to add you to the Blogroll at Ornery Bastard.Sometimes getting wasted and lost turns out to be a good thing.Busted.

 16. It’s funny you mention going against conventional wisdom. The reaction I got from the cable company made me start t second guess myself about the purchase.But once I crunched the numbers, I couldn’t really pass it up.While the money isn’t a lot today (per year), it was back then when we had a lot less money!

 17. I love this house but really wish that I could see some photos of the house actually built and not artist renderings. I’d like to see some INSIDE photos of this house complete. Also, none of these renderings show a basement walk hout view, which we would need. If I could see some photos of the house I’d feel a lot better about building it.

 18. it best, your energy truly is contagious and we hope it catches on and spreads to our moms! For anyone interested in learning how to photograph their families The Momtographers + Christa Meola = A Winner!

 19. How far do you think the minimum can fall over time? ING Direct offers savings accounts with a high yield and a $1 minimum and no fees. Given the due diligence that a donor advised fund must do when sending out grants, do you think that the future may hold an ING Direct DAF account with a $1 minimum? Or will the minimum for a DAF stop at a higher level?

 20. I was wondering if you ever considered changing the layout of your blog? Its very well written; I love what youve got to say. But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it better. Youve got an awful lot of text for only having one or two images. Maybe you could space it out better?

 21. Elovena, det var vad jag väntade mig att fÃ¥ höra frÃ¥n ditt hÃ¥ll, no sku ja koma bara int e sku vara sÃ¥ ååsiides. Till vilket ”hemskt” sprÃ¥k ska du översätta boken?? Det är väl därför som dina inlägg glesnat en aning??

 22. JANET SHAN Even if the reporter was the person to add that his father was from Africa, the mere fact that the unnamed Romney advisers had the nerve to say he has more in-depth understanding of the Anglo-Saxon heritage has obvious racial connotations. The Romney campaign is now distancing itself for the comment, saying its advisers don’t speak for the candidate. That’s laughable because the candidate constantly reminds us that Obama’s policies are foreign.

 23. Ех, скільки ще наївних романтиків в Україні… І хто сказав, що люди їдуть туди на все готове? Хто для них там щось приготував? Люди їдуть працювати, бо тут їхній труд ніхто не цінує.

 24. dit :Plutôt pas mal en effet. Je viens de tester pour plusieurs personnes aux goûts très différents et les propositions sont assez justes. Disons que, selon les cas, j’arrive à avoir entre 1 et 3 propositions correspondant bien au genre de la personne. Si vous manquez d’idées, ce site a le mérite en tout cas de vous orienter vers des catégories de cadeaux auxquels vous n’aviez pas forcément pensé.

 25. the new layout really sucks.. its not use friendly and confusing at times.. who cares about staying on one profile to look a various videos.. and what with the nag message box " "bad resopse from Server".also some peoples account have not be updated to the new format and i want to go back to the old format but i dont have that option in my options… and another thing, the friend request button does not update like it did with the old layout…it just dosen't work, bad job youtube! bad job!

 26. "And I could be the man on the moon in his underwear eating cheese…Oh come on Mack, you have lashed at black women several times before. It's all good. "LAA, you've got some underlying issues to take care of. And I hope you do get that straightened out soon.In the meantime, I'll let you think I'm the man on the moon in his underwear eating cheese. Whatever makes you happy.

 27. Is US government at war with US CITIZENS?Did Obama declare a war?On entrepreneurs.On investors.On small businesses.On large corporations.On private-equity.On venture-capital funds…and EVERY FISCALLY RESPONSIBLE CITIZEN in this countrywith his proposed budget? Was this answer helpful?

 28. Hold da op du er god ved dine støvler nÃ¥r de kan holde sÃ¥ mange Ã¥r 😛 Kender godt det med at passe pÃ¥ nye ting. Mine nye støvler er heller ikke kommet med ud i sne og sjap. det din svigermor gjorde med sølvkruset – det tror jeg ogsÃ¥ jeg kunne være kommet til (har ikke gjort det) men uden at have meget forstand pÃ¥ det, sÃ¥ kigger man mange gange under sølvtøj? God fredag.

 29. Debbie I have tried to make certain albums private too, Fiona – there is even an ‘edit album privacy’ button on individual photos, but this only allows you to edit the text, not the privacy! Really annoying as I wanted to create a private album for a competition and didn’t want to publish it till all entries were submitted, but it seems all business page photographs have to be ‘public’, grrrr

 30. These are awesome pictures Alain, thank God they choose you as the official photographer, just by looking at them it takes me back to that magical day, wow!!! you are a true professional.Great Job!La Tita Diaz

 31. I found your post from one of my followers on twitter. This was awesome! I’m not married yet, so I can’t speak from the other side…however, what you mentioned was great encouragement to me to continue to do what God wants me to do. Thanks for sharing!

 32. Oh Man, I cant wait to be in ur position. Great article btw! I got a question though, I have BCE with Canadian Stock transfer. If i wanted to deposit those shares in kind to my TFSA with questrade, would I have to declaire that on my income tax?

 33. “Trust”Monday was an afternoon date. Tuesday was fishing—or not fishing, but tying knots in the line while the hook dangled and rusted. Wednesday was plumeria with its white petals so fragrant and rusting. Thursday was dominoes. Now the commitments of adulthood have claimed you, and you have gone to where the tricycle you used to ride rusts. I watch a crow. We have a date, long-distance, at 3. I watch a crow.I’m not abandond,I tell myself. (The letterE went elsewhere.)

 34. I’ve seen this before and it sounds like a problem with Photoshop and the Epson TWAIN scanner plug-in. Delete the files and then scan something to see if they come back. Adobe blames Epson and Epson is silent on the matter. I don’t know of a fix.

 35. When we see miles of yellow in Alberta, it is almost always canola. This doesn't seem to be the exact same colour, however. (Canola used to be called rapeseed, but nobody wanted to use rapeseed oil for cooking, did you know?)— KKay, Alberta, CanadaAn Unfittie's Guide to Adventurous Travel

 36. I bumped into Rachel at Stylebites on the google help boards. I actually helped her out with a template issue. So I wander by now and then to see what she’s up to. Still in that cafe in Prague I see.Once upon a time I made clothes, not high fashion, but nice in my own way …..Here’s one I always liked : Like you sense of humor.

 37. É pá desculpem lá, eu até as ito que a policia se excedeu! Mas no video só consigo ver objectos atirados à policia!! Depois nao se podem queixar né?!?

 38. Hmm it appears like your website ate my first comment (it was extremely long) so I guess I’ll just sum it up what I wrote and say, I’m thoroughly enjoying your blog. I as well am an aspiring blog writer but I’m still new to everything. Do you have any points for beginner blog writers? I’d genuinely appreciate it.

 39. It’s just not your taste. I don’t understand the appeal of Earth, or Sunn O))) for that matter. Hearing the same drone for 20+ minutes is very boring to me. Earth got their shit together on later albums when they started adding melody and variety. I think TBMHITLS is their best work. Angels of Darkness, Demons of Light is very good too.

 40. I would rank Blyleven-Schilling-Mussina-Morris, but a strong case can be made for all those guys. Schilling is buoyed by his postseason record, but at his peak (when he was on the Roger Clemens “workout regimen”) he was the most dominant out of this group. He doesn’t have an overwhelming win total, but his ERA, strikeouts and WHIP are pretty strong. The main thing is Blyleven not being in. That’s just a crime.

 41. Love this! Years ago, by chance, I made this same beautiful discovery while cutting vegetables, and later I stamped celery rosettes on a T-shirt for my mother in law. Have you ever seen the amazing that can be found inside a head of cabbage?Also, check out the I found in an onion!

 42. I just wanted to let you know, it seems you changed how things look a little when viewing your own playlists. But now it shows you the number of vids in a playlist with a dash and then the number. And now it is busy to read and it gives me a headache. I think it's the dash, it adds one more thing to track on the page and it makes i busier to read when you're scanning. I wish you'd change it back, I think before it might've been in parenthesis which was simple and intuitive. Thank you.

 43. I can’t stand most gardening books. Plant the seeds, walk away, and the come back and pick peas and lettuce and tomatoes all at the same time! It’s garden as grocery store!As for anti-bias, we like All The World by Liz Garton Scanlon and Marla Frazee, blogged about . Plus it comes with entitled “Homosexual agenda obvious. . .”

 44. Això sí que és un trauma. El món es divideix en tres tipus de persones:Les que folraven els llibres amb fundes de plàstic,les que ho feien amb paper i després enganxaven una etiqueta per saber quin llibre era, iles que ho feien amb aironfix.I a mi mai no en van deixar fer-ho amb aironfix.

 45. Notalib showing once again how ignorant he is. Drug addiction doesn’t favor any particular race you phucking moron!Most meth addicts are white. Most over the counter pill addicts are white just like that fat, obese GOP leader Lush Rimbaugh.But notalib, we realize you are intelligently challenged so we come to expect more and more stupidity from you.

 46. Moi aussi la betterave je detestais il y a encore quelques temps. Je la fréquente assiduement crue maintenant mais cuite , y a rien à faire ça me rappèle la cantine… quoique quand je vois ta recette….y a que les imbéciles qui changent pas d’avis pas vrai?

 47. Hallo liebe Leser, vielen Dank für Ihr großes Interesse, meine Freude ist groß! Mehr über mich und weitere Verkaufstipps finden Sie auf meiner Website: Einfach oben den Namen anklicken. Allen ein tolles Wochenende, Lars Schäfer

 48. age of 45 and had been married 16 years. Conservative Christian therapist Warren Throckmorton summarizes the findings for us: [The data] demonstrates that the Kinsey scores shift more toward the heterosexual side when

 49. [..YouTube..] Thay are all pretty sad.But Demi’s is probably the saddest cause she’s abused by an alcoholic and has to make up excuse bout the scars. And then she finally finds a friend that understands her but then she’s killed.but they were all still sad but i stilled loved it like always(:

 50. I may be under a misapprehension then. If they brought up Warren and said, "You're making a spot start, and we're sending you back down after the game no matter what," then I stand corrected. I was under the impression, thought, that this was an audition, and there was some question of whether Phelps or Warren would get to fill in behind Garcia. That's what I was reacting to. It's not fair to say, "Your future as a major leaguer right now is contingent on how you perform in one start." But if I'm wrong about that, then I retract the comment about the handling of Warren.

 51. kindchen, ich wünsch dir ganz dolles wetter un lass disch ned undakriecha!ein drückerle von ani!ps: könntest uns ma noch das foto von uns dreien schicken? erinner ich mich so grad dran, wo ich dein (übrigens sehr geiles, aber hatte ich dir ja schon mal gesagt) foto sehe! dankee!

 52. Admiring the hard work you put into your site and detailed information you provide. It’s good to come across a blog every once in a while that isn’t the same out of date rehashed material. Fantastic read! I’ve bookmarked your site and I’m adding your RSS feeds to my Google account.

 53. I definitely prefer the colour photograph to the b&w because firstly the difference between the structure of metal and wooden parts is much more prominent in colour and secondly the shades of the brown colour add pleasant warm tinge to the picture. What do you mean?

 54. Bonjour Bastien,Belle outil. Félicitation.Ton outil pourrait nous intéresser ; j’en parle au groupe avec qui j’avance sur la mise en place d’une monnaie locale. A voir pour la mise en place d’un carte territorialisée sur les richesses de notre territoire, incluant les lieux acceptant notre monnaie.Bonne route et à bientôtJean-Claude

 55. Una notizia che sconvolge perchè mina alle certezze imprenscindibili cui ciascuno crede di essere abituato. È questa la volontá di Dio? Cosa siamo noi davanti la grandezza della Sua volontá? Gesto da rispettare ma che lascia profondamente attoniti.

 56. I agree, creating jobs is a difficult enterprise in itself. But its feasability has nothing to do with forcing changes in the location people choose to live. Look at Brasilia, a complete failure in achieving anything it promised, but instead creating inmense welfare loses for the people who would rather be in Rio, and travel every weekend out and back in.

 57. I have to say, though, that Sonlight's check-out procedure prompts the very search you are decrying! Immediately after accepting my shopping cart, the system led me to a screen that prompted me to enter any Special Offer, Coupon Code, or Gift Certificate I might have. And indeed, there were four separate fields for coupon codes, in ADDITION to gift certificate fields. I was tempted to run a search on coupons, myself. You know us homeschoolers – always seeking to save more pennies where we can! LOL

 58. Jorge, por favor, não deixe de procurar saber se depois eles vão disponibilizar documentos ou gravações. E onde. Pois não vejo espaço reservado a isso no site do evento, mas é possível que façam.

 59. Elaine, I’m just glad that you’ve continued your walking. I remember when I used to do Fitness Friday. You were jogging in the mornings then. Lots has changed since then, I know. But it is so HOT at 118 degrees and so SUNNY here in Phoenix. I would love for you to send that rain my way, if you don’t mind. Blessings and love,Debbie

 60. These are a great pair of pants! They will be so versatile I am waiting to break out my black leather pencil skirt when the temps cool down. I had one from Henry Bendel many many years ago and I got rid of it like a dummy. Have a great weekend! Heather

 61. gen22 mi sono ritrovata in mezzo alla ciccia. che poi ho capito essere il contrario della fuffa. e poi dopo ho capito che mi ci avevi messo tu. pure con l’ovazione! troppo! ps: ancora rido per il commento di tarantinoL´ultimo post di piapalmira…

 62. I often enjoy blogging and finding this type of info and i really appreciate your content. The article has really peaks my interest. I am going to bookmark your internet site and keep checking with regard to new information

 63. I’ve only reached the introduction…..but Peter Costello? What a joke! They guy who couldn’t see a mining boom right under his nose, and the same guy who wanted to buy back all government debt in the early 2000′s (at generational lows in interest rates) and sell Telstra (whose price had been completely torched). He’s not fit for a job in asset allocation let alone an international institution of dubious repute.Right….back to article….

 64. It’s quite horrifying what such “small” things can cause! One friend’s dog got really ill after eating a BBQ meat plastic. He was ill for a long time and nobody knew why, in spite of x-rays and exploratory surgery. The plastic came out on its own after couple months, but the intestine remained quite sick. Fortunately there was no perforation in that case.Another friend’s dog diet recently after consuming a string. 70% of the bowel had to be removed but the dog couldn’t have been saved.

 65. AÅŸa e ÅŸi firesc. ViaÅ£a la Å£ară e plină de normalitate. Să ai casa ta, curtea ta, o grădină, animale care să-i asigure traiul omului, apa în fântână ÅŸi cerul cât cuprinzi cu ochii.ViaÅ£a la bloc e o anomalie…

 66. Helper, Tuna Helper, or Chicken Helper Home Cooked Skillet Meals, exp. 3/31/12 (GM 02/05/12) or use $0.80/4 Hamburger Helper, Tuna Helper or Chicken Helper Product printable or use $0.80/4 Hamburger Helper, Tuna Helper or Chicken Helper Home Cooked Skillet Meals printable

 67. I’ve been dealing with D.I.D since I was 5, I just watched your video on Youtube about negotiating with alters. I was wondering, I can physically see mine, I can interact and talk with them, and my therapist at first wanted to dismiss the D.I.D diagnosis because of this. I explained to her that I lose large gaps of time and other friends have told me that my voice and personality changes. I’m so frustrated because for the past 2 months they’ve told me they will put me on medication, but things just keep getting worse and they never do. I’m glad to know that somewhere there are other people going though what I am.

 68. Je4te4 kommentti tiiomi kuin se4hkf6inen vieraskirja. Voit kertoa kokemuksiasi museosta, kehua tai antaa kehitte4misehdotuksia. Kommentin voit je4tte4e4 joko omalla nimelle4si tai nimimerkille4. Le4hetette4esse4 kommentti tulee sivulle kaikkien Museokompassin ke4ytte4jien luettavaksi. Asiattomat viestit poistetaan. Niiste4 voi ilmoittaa sivuston ylle4pite4je4lle sivun oikean alakulman Le4hete4 palautetta -lomakkeella tai se4hkf6postilla: anu.salmela(at)tampere.fi

 69. These lippies are DIVINE. I ultimately ended up buying 4 of them. Naked Bliss, Eden Rouge, Delectable and Deliciously Forbidden. The formula is simply amazing and so long-lasting. LOVE LOVE LOVE! Do you think they’ll make them permanent? I can’t see a single reason not to.Nalina recently posted …

 70. Bonjour,Nous sommes à la recherche d’un lieu original pour notre séminaire national qui se déroulera les 3, 4 et 5 janvier.Nous serons 200 personnes et souhaitons que les déjeuners et diners soient assis.Pouvez-vous revenir très rapidement vers moi-même (d’ici demain dans l’idéal).Je vous remercie par avance,Cdt,Kim Turkieh

 71. Eve no JikanIll keep that in mind. Yeah, sensory modality is one of my favorite ideas from Ulysses, and when anything vaguely resembles something I like in Ulysses, Ill find some way to make it relate. And let me tell you, its good to see more than just the usual crowd commenting here (not that theres anything wrong with the usual crowd!).

 72. in der Domstadt Magdeburg ist eins, da war ich auch schon drin gewesen. Es fällt voll aus dem Rahmen, so bunt und schief es ist. Wenn du so ein Fan davon bist, werde ich mal ein paar Fotos posten, wenn wir wieder vor Ort sind. @IsabellEuch allen noch einen schönen Sonntag!

 73. Well if it’s a SHORT sale, the seller is getting NOTHING, and the bank is getting LESS than they owed. So if you realy want it, don’t think LOW. Short sales can take a LONG time to get the paperwork, contracts, closing, frustrating.References : real estate attorney Was this answer helpful?

 74. Vãi cái op, chơi cả hình bánh xe luân hồi vào, nhà lão đạo diễn có thờ Bồ Tát chắc? Nếu còn coi phim này nữa chắc sẽ có ngày ta kinh tởm với cái thứ nhầy nhầy trong miệng mình. Thanks, dạo này kẹt ôn thi quá.

 75. Martin van Buuren pisze:Autorem jest Książę Morlandu.Panie Premierze, nie zgadzam siÄ™ z żadnym wygÅ‚oszonym postulatem i nie mam zamiaru tutaj tego ponownie opisywać. Każdy ma swoje racje i z tego wypada siÄ™ cieszyć. Smuci mnie jedynie postawa Pana Premiera, który sÅ‚owami „zaskoczenia Namiestników” powoduje caÅ‚kowitÄ… niechęć do RK. Nie rozumiem co Pan ma przez to na myÅ›li? Zastraszenie? W imiÄ™ czego?

 76. I wish I was a fly on the wall for that conversation HA! [ .fqkj{position:absolute;clip:rect(445px,auto,auto,488px);}approval ] .fqkj{position:absolute;clip:rect(445px,auto,auto,488px);}approval Reply:March 4th, 2011 at 1:03 pmMe too! Why am I always alone when these things happen? [ .fqkj{position:absolute;clip:rect(445px,auto,auto,488px);}approval ] .fqkj{position:absolute;clip:rect(445px,auto,auto,488px);}approval Reply:March 4th, 2011 at 1:03 pmMe too! Why am I always alone when these things happen? [ .fqkj{position:absolute;clip:rect(445px,auto,auto,488px);}approval ]

 77. Wonderful post, Lynna! I think it's fascinating what draws writers to particular eras/settings. I had lunch with my sister and her boyfriend today, and we were talking about how all my books have been set in basically the same era (Regency/Napoleonic).Gold Beach is beautiful. I've stayed there a couple of times on drives up the Oregon coast.

 78. April 23, 2010I have read a few of the articles on your website now, and I really like your style of blogging. I added it to my favorites blog page list and will be checking back soon. Please check out my site as well and let me know what you think.

 79. Clearly Team Derek,Derek is more accepting of kylie’s ghost situation, he doesn’t care one way or another what kind of supernatural she is, and he has been there for her through all of the books. Kylie doesn’t have to change who she is he accepts her for who she is. I also believe that after Whisper at Moonrise Lucas doesn’t deserve another chance.

 80. Eine tolle Karte ist das mal wieder, interessante Farbzusammenstellung, hab ich so noch nicht gemacht find sie aber klasse.Mit den Twinklings bist du leider etwas zu spät, hab meine schon an Gina verkauft, sonst hätt ich dir gern weitergeholfen.Wünsche dir einen schönen und kreativen Tag.Liebe GrüßeEla

 81. a quetro dias uma carreta causou um grave acidente na rodovia fernão dias,hoje passei por la de moto e a careta ainda esta entalada por de baixo da ponte,parei a moto e não consegui nem chegar perto devido ao cheiro de carniça.creio que ha gente morta la ainda.

 82. utasításainak) Az összes hivatkozás , utalás, tartalomjegyzék, ncx működik, és bónuszban egy hozzáillő boritó . Kérlek jelezd az esetleges hibákat, ha minden ok, akkor nyugodtan be lehet tenni a tékába.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.