В інформаційному просторі надзвичайно важко щось знайти про людей похилого віку, окрім, може, проурядової пропаганди пенсійної «реформи» чи засудження того часу, в якому вони жили і творили, раділи і… створювали все, завдяки чому ми взагалі існуємо. От у цьому контексті й не дуже дивною є моторошна тенденція — зневага молодими літніх. Людей похилого віку невігласи та циніки асоціюють не з мудрістю, не з заслуженим ними відпочинком, а з пропагандистськими, антиісторичними спекуляціями на «совку» — вважають цих людей ледь не зайвими.

Про розрив між поколіннями в Україні, про дикунське ставлення держави та загалом громадян до пенсіонерів і про те, як подолати цю не лише морально жахливу, але й шкідливу для суспільства та держави ситуацію, — у тексті Павла Вікнянського. Запевняємо, це лише початок роботи з давно назрілою темою.

ВОНИ ВИЖИВАЮТЬ ПОСЕРЕД НАС

Щоб зробити свою мову та світосприйняття більш виразними, ми, люди, любимо всілякі óбрази про паралельний світ, «той» світ, про щось «за муром», десь там, в інших світах, вимірах. Таким чином підкреслюємо, коли нам або складно, важко, або навпаки — дуже добре, або коли ми хочемо чогось не помічати.

МИ НАЗАВЖДИ ПОВИННІ ВІДМОВИТИСЯ ВІД ЗВИНУВАЧЕНЬ ПО ВІДНОШЕННЮ ДО СТАРШОГО ПОКОЛІННЯ, ВІД ПОДАЧОК ЇМ

Достатньо вийти на вулицю. Познайомимося зі звичайною жіночкою, яку українська влада (а якщо бути чесними, то й значна, якщо не більша частина співгромадян) воліє не помічати.

Пенсіонерка з Броварів пані Олена тільки-но вийшла з магазину. Каже, купила 6 яблук, бо дозволити більше собі не може. У гаманці у бабусі залишилося лише 90 грн, а пенсія ще не скоро. Розповідає: ображена на уряд і Президента, бо на мінімальну пенсію вона не живе — виживає: «Хай би йому дать тисячу, як він мені дав тисячу двісті, шо я всю жизнь проробила на стройкє. Купити мила, порошка, я вже не говорю про носки і таблетки. Шо б він би робив з ними? Та сит голодному не вірить».

Трохи більше тисячі гривень на місяць. Саме на ці гроші має вижити український пенсіонер. І для переважної більшості українців старість — це маленька пенсія, а також байдужість, хвороби та самотність. Подарована ж владою пенсійна «реформа» підготувала ще й голод і злидні для людей, які зараз працюють без трудових договорів (будемо чесними, таких надзвичайно багато, бо всі мусять якось виживати) і, відповідно, не отримають права на пенсію. Друзі, дорогі, як же так сталося?

Ті, хто намагаються зрозуміти світ, досліджують зло, яке творилося і твориться серед нас, кожен раз дивуються тому, як легко людина переходить межу «власне» людяності. Не раз в історії було, що сусіди, колеги, родичі, ну, свої, близькі люди… раптом зникали. От як це сталося в Європі 80 років тому. Але вони не просто зникли — вони були знищені, самими цими людьми, або їх сусідами, знайомими, тими, кому вони віддали владу і підкорилися. Так, це про євреїв і Голокост, остаточне вирішення питання яких було навіть злочинцями «аргументовано й обґрунтовано».

РІЗНІ СВІТИ — ОДНАКОВІ СЕРЦЯ

А що ж сталося з нами? Ми здебільшого воліємо бачити інший світ, і там — красиві, причесані і, здавалося б, здорові люди в світі медій, глянцю, моди, інтернету. Переповнені кафешки, суперечки мешканців мегаполісу… Куди краще полетіти засмагати? Матюки випещених чоловіків за кермом дорогезних автівок про те, які погані дороги… бо побудовані були не цими нахабними нуворишами, а ще представниками іншого світу.

Того, де економлять на їжі, м’ясо їдять лише по святах, де повільно вимирають. Це світ тих, від кого відвернулися, кого призначили винними у недбальстві, гріхах, власній нездатності до позитивних змін. У цьому паралельному світі живуть наші з вами дідусі та бабусі, а незабаром опиняться й батьки. Очевидно, що егоїзм молодого і середнього покоління і незалучення досвіду, знань старшого покоління — це один метастаз того стану, в якому перебувають наші суспільство та держава.

Передплата на сайт-газету nr-logo

1 міс. Время доступа:
1 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
30,35 грн
3 міс. Время доступа:
3 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
91,05 грн
6 міс. Время доступа:
6 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
182,10 грн
12 міс. Время доступа:
12 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
364,20 грн
30.01.2018 new-republic

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Login form

[wppb-login]

×