Кредитна кабала, коли влада понабирала боргів, дерибанить їх, а повертати доведеться наступним поколінням, є частиною страшенної корупційної соціал-дарвіністської реальністі повної безсуб’єктності, залежності від різних іноземних груп впливу, що ставить Україну на межу виживання. Кризу «глобального Заходу», багато в чому завдячуючи якій українська мафія безкарно грабує власний народ, розбирали один із провідних вітчизняних політологів Кость Бондаренко і лідер республіканців Павло Вікнянський.

Сепаратизм каталонців і курдів, розпад Радянського Союзу, який усе ще триває, ядерна авантюра КНДР, вплив глобальних неформальних суперолігархічних груп і перспективи соціальної революції в Україні — теми гарячої розмови інтелектуалів.

Ви один із людей, який не просто дає якісні оцінки тому, що відбувається у світовій та українській політиці, а робите це завжди з гумором, — коли зовсім усе погано, це залишає нам шанс бути людьми. І враховуючи те, що зараз відбувається на Заході, зокрема в ЄС, то парадоксально виходить, що Україна і пострадянський простір — в авангарді світової демодернізації з усіма її постправдами, постдемократіями і постіроніями.

Одна з найбільших проблем зараз там — каталонський інцидент. Все, що стосується сепаратизму, боляче для нас, але нам як нікому треба в цих питаннях нарешті навчитися розбиратися. Зважаючи на тривалу історію конфліктів іспанської монархії та каталонської провінції, чи буде перейдена межа, «Рубікон крові», чи буде протистояння, або все-таки вдасться утриматися і кожен отримає своє?

Каталонська криза, будемо так говорити, революція, найбільш характерна тим, що її рушійною силою став місцевий олігархат, який не вдоволений у першу чергу фіскальною політикою Мадрида. Після того як Іспанія і Андорра підписали угоду про те, що Андорра повинна з 2018р. відкрити всю інформацію про фінансові справи (у т.ч. каталонці, які тримали свої заощадження у андоррських банках), раптом з’явився поштовх до відокремлення Каталонії від Іспанії. Я думаю, що ця революція закінчиться певним компромісом між Мадридом і Барселоною, згідно з яким Каталонія не лише збереже свої автономні права, а й перетвориться на якийсь «внутрішній офшор» всередині Іспанії. Це в принципі програма максимум для каталонців.

Я у щоденному режимі спостерігаю за тим, що відбувається в Каталонії, читаю те, що пишеться про неї: там немає патріотичного піднесення на рівні всіх верств населення, немає підтримки. Є переважно мовчазний натовп, є люди, які відчувають драйв від того, що хоча б щось відбувається, але немає усвідомленої необхідності у проголошенні незалежності. А от є частина людей — представники великого бізнесу, представники каталонської еліти, які хотіли б не стільки відокремитися від Мадриду, скільки щоб Іспанія поменше заглядала в їх кишені. Я думаю, що цей компроміс може зберегтися, Іспанія може зберегти територіальну цілісність, а каталонці — свої бізнесові інтереси.

Передплата на сайт-газету nr-logo

1 міс. Время доступа:
1 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
30,35 грн
3 міс. Время доступа:
3 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
91,05 грн
6 міс. Время доступа:
6 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
182,10 грн
12 міс. Время доступа:
12 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
364,20 грн
30.01.2018 new-republic

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Login form

[wppb-login]

×