З кожним днем ситуація в країні стає не лише все гіршою і гіршою, але й небезпечнішою. Не лише криза душить нас, але й поступово ми повертаємося до страшних кримінальних 90-х. Про це не прийнято говорити голосно, але nr-logo прагне правди, тому задається питанням: де ж вихід?

Цього разу розібратися у ситуації  нам допоміг український політолог і політтехнолог Олексій Якубін. Його позицією цікавилася наша журналістка Оксана Щирба.

ЖИВЕМО В СТАНІ ВІЧНОЇ КРИЗИ…

В останні місяці ми спостерігаємо, що в нас начебто немає парламентської кризи, але в реальності після зміни уряду політична криза продовжується, тобто ми постійно живемо в ситуації кризи. Зміна уряду, спроба формування нової коаліції, хоча до кінця не зрозуміло, існує вона чи ні - але так чи інакше сама тенденція кризи не припинилася. Тобто, як на мене, ключовою проблемою є постійний стан кризи. Зі зміною уряду люди сподівалися на зміну ситуації, на створення якогось нового соціального контракту між людьми й урядом, владою. Та цього не відбулося.

Screenshot_7

ЩО Ж РОБИТИ?

Потрібно докласти максимум зусиль, аби відбулися перевибори до парламенту, тому що представники влади дуже часто говорять, що перевибори – це дестабілізація ситуації в країні, розхитування, але реально перевибори хіба для влади небезпечні, а для громадян — це плебісцит всього, що було зроблено за два роки. Тобто, через перевибори громадяни зможуть оцінити, чи відбувся прогрес у різних галузях. Криза вимагає перевиборів. Чим довше з цим питанням ми будемо зволікати та відтягувати його, тим в більшу кризу ми вступаємо. Ми вже побачили, що зміною стільців та облич нічого не добилися.

ПОБАЧИЛИ АНТИТАРИФНИЙ МІТИНГ — НАЙБІЛЬШИЙ ІЗ ЧАСІВ МАЙДАНУ

Потрібно зробити народний плебісцит, щоб подивитися, наскільки люди готові підтримувати тих, хто зараз є у політиці, наскільки готові підтримувати нинішню політику загалом. Ми сподівалися, що уряд Гройсмана зможе зменшити кризу, проте побачили антитарифний мітинг — найбільший із часів Майдану. І в уряді насправді злякалися. Уряд зрозумів, що треба щось робити, не можна весь час годувати громадян обіцянками, що буцім-то треба затягнути паски, і тоді все буде добре. Але влада, це правда, не знає, що треба робити. Вона продовжує здійснювати ту політику, яку проводили попередники. Хоча держава повинна працювати на нас, на наше благо.

ВБИВСТВО ШЕРЕМЕТА — ЦЕ НОВИЙ СКАНДАЛ ГОНГАДЗЕ?

Найрезонансніша подія останнього часу в Україні — це вбивство відомого журналіста Павла Шеремета. Зрозуміло, що все це було продумано, хоча до кінця досі незрозуміло, хто за цим стоїть. Це робили професіонали. І все було зроблено конкретно проти Шеремета, а не Олени Притули (його колежанки та близької людини), тому що машина від’їхала на десятки метрів від будинку, і лише потім спрацювала вибухівка. Крім цього, спрацювала дуже якісно. Все було локалізовано, аби це було з малим ударом навколо, але водночас демонстративно.

Сьогодні це вбивство хочуть використати в політичних колах. З різних сторін. Є спроба повісити це на Авакова, щоб показати, що в країні зростає криміногенна ситуація, громадяни не можуть відчувати безпеку навіть у столиці, вбивають журналістів, справи не розслідуються, адже саме цей міністр проводив і провалив важливу реформу МВС. Є спроба зробити Авакова «козлом відпущення», таким чином прибрати його з уряду, бо Аваков, як ми знаємо, не дає нині монополізувати владу. З іншого боку, кажуть, що тут причетний «Азов». З третього боку, є версія, що це рука Кремля.

Але паралельно з цим в команді Президента розуміють, що в ситуації з Шереметом можна розіграти ситуацію минулого — Кучма-Гонгадзе. Тобто, далі цю справу можуть повісити на Порошенка. Такий символічний зв’язок. І в подальшому Президенту доведеться у всьому виправдовуватися, як робив це Кучма. Але питання в іншому: чи повірять йому, як всередині, так і ззовні. Бо, як бачимо із заяв американських лідерів, у демократичній країні не повинно таке відбуватися — не можуть вбивати журналістів

Передплата на сайт-газету nr-logo

6 міс. Время доступа:
6 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
90 грн
12 міс. Время доступа:
12 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
180 грн
24 міс. Время доступа:
24 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
360 грн
28.07.2016 new-republic

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Login form

[wppb-login]

×