Сервіс онлайн-прослуховування музики Spotify проаналізував вподобання слухачів всього світу і виявив, що найпопулярнішим жанром став хіп-хоп. Українського слухача така статистика може не на жарт здивувати — хто може з легкістю назвати хоча би з десяток українських реперів? Насправді молодих ентузіастів у цих жанрах безліч, і ймовірно, впродовж майбутніх 5 років саме вони очолять верхівку музичних рейтингів країни.

Чому хіп-хоп — найпопулярніша музика у світі, а до України так пізно докочується культурний прогрес, чим живуть молоді вітчизняні реп-виконавці й український андерграунд — у матеріалі «Нової Республіки».

ХІП-ХОП — НАЙПОПУЛЯРНІША МУЗИКА У СВІТІ

Цей жанр — простий і зрозумілий, доступний для широких мас, оспівує близькі кожному проблеми. Реп уже обігнав рок і посів І місце у світі за продажами записів.

Хіп-хоп став вираженням внутрішнього бунту людини, її розуміння, що ми і наш світ йдемо «не туди». Реп зародився на початку 1970-х, на протестній хвилі в Америці, у той час якраз почалася економічна криза і різко виріс рівень бідності та безробіття. Це все наклалося на пережитки расизму. Соціальна енергія вилилася у новий протестний жанр — хіп-хоп. Реп-виконавці у своїх текстах завжди гостро критикували соціально-політичну систему, але згодом у рамках жанру утворився ще жорсткіший напрям — ґенґста-реп, в якому артисти піднімали питання бідності, злочинності, наркотиків, поліцейського свавілля тощо. Це був найгостріший і найбільш соціальний напрям, метою якого був не моралістичний пафос, а вираз екзистенційних переживань, у т.ч. пов’язаних із криміналом. Легендами стали 2Pac, Notorious B.I.G, N.W.A., Snoop Dogg. Та й чи могли бути байдужими до людей реп-тексти, якщо, наприклад, мати 2Pac була активісткою ліворадикальних «Чорних пантер»?!

Соціальна проблематика в Штатах лише посилювалася, і з часом реп став найпопулярнішою течією серед молоді, врешті сформувавши цілу індустрію, яка вийшла далеко за межі музики.

Зважаючи на певну грубість та агресивність, реп був дуже маскулінним жанром. Але жінки, реп-хіти яких цілодобово звучали і звучать звідусіль, готові з цим посперечатися: MC Lyte і Queen Latifah були еталоном для жінок-МС, вони стали символами фемінізму в хіп-хоп-середовищі. Їх реп був жорстким, осмисленим, качав будь-кого. А от виконавиці Missy Elliott і Nicki Minaj, я спеціально цікавився — знані навіть у колах шанувальників класики, але все ж королевою хіп-хопу визначають Cardi B. Україна також не відстає від цього емансипативного тренду — альбом української реперки Alyona Alyona став справжнім відкриттям для хіп-хопу і в Україні, і на пострадянському просторі.

Ви ознайомились із частиною статті. Придбайте, будь ласка, доступ до повної версії цього тексту та всіх матеріалів на "Новій Республіці". Якщо у Вас вже є діюча передплата - просто увійдіть у Ваш акаунт.

Передплата на сайт-газету nr-logo

3 міс. Время доступа:
3 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
90 грн
6 міс. Время доступа:
6 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
180 грн
12 міс. Время доступа:
12 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
360 грн
04.10.2019 new-republic

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Login form

[wppb-login]

×