Про надзвичайно важливі екологічні проблеми розказує екопрактик Кирило Косоуров. Глобальні кліматичні зміни, зневоднення, засміченість — це лише частина жахів, які людина зробила з навколишнім середовищем, жахів, які зробили наше життя неякісним, а долі наступних поколінь — взагалі неможливими. Що в Україні з зеленими питаннями, окрім скандалів із корупцією?

А ще читайте в інтерв’ю, зокрема, про необхідність запровадження інституту розширеної відповідальності виробника, правильну ієрархію поводження з відходами.

– Які, на вашу думку, основні екологічні проблеми України та світу?

Перша велика проблема — зневоднення, зміна клімату. Відбувається зміщення поясів, і до Києва вже підбирається степ. Там, де був степ, — вже буде пустеля. І це проблема не тільки України — вона глобальна. Очікується, що наступна світова війна може бути саме за питнумводу. Проблем у нас насправді багато. Наприклад, дірки в екологічному законодавстві, через які деякі ділки можуть «пропетляти» між шпаринами — які самі й наробили, в принципі.

Далі — ми маємо колосальну проблему з відходами: 11 млн т твердих побутових відходів та, здається, 425 млн т промислових відходів. З цих 11 млн т, грубо, 95% закопується на полігонах. Близько 3% переробляється і 1,5-2% спалюється — на єдиному заводі, що розташований у Києві. Це багатостраждальний завод «Енергія», якому весь час дістається. Але це «решабельна» проблема, яка може бути вирішена цивілізованим шляхом.

Є ще така загальносвітова проблема, як засмічення світового океану. Зараз на дні океану більше пластику, ніж на поверхні. Вже практично існує сміттєвий континент! І буквально днями бачив інформацію, що йому пропонують надати статус держави і видавати паспорти.

Ви ознайомились із частиною статті. Придбайте, будь ласка, доступ до повної версії цього тексту та всіх матеріалів на "Новій Республіці". Якщо у Вас вже є діюча передплата - просто увійдіть у Ваш акаунт.

Передплата на сайт-газету nr-logo

6 міс. Время доступа:
6 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
90 грн
12 міс. Время доступа:
12 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
180 грн
24 міс. Время доступа:
24 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
360 грн
22.10.2020 new-republic

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Login form

[wppb-login]

×