Безкоштовне та частково субсидоване, у 20-поверхівці та котеджі, у Нью-Йорку та Єрусалимі, для молоді та пенсіонерів — це все про соціальне житло. Зараз політики й експерти в Україні люблять розказувати, що будь-яке соціальне житло — то пережиток «совка». А як усе з цим у США, Франції, Німеччині, Білорусі й Ізраїлі?

У житловій сфері можуть працювати не лише закони ринку, але й пряме державне адміністрування. Навіть у Штатах, найвідомішій країні підприємливих індивідуалістів, навіть у Німеччині, багатій державі хазяйновитих, заможних бюргерів, соціальне житло є великою нішею в житловому господарстві. Додамо розгляд споріднених між собою багатьма людськими долями і при цьому дуже різних таких невеликих країн, як Білорусь та Ізраїль. Не забудемо й Францію, романтичну країну революцій і страйків.

США

У 1-й половині 2017р. у американських медіях бурхливо обурювалися ініціативою Трампа: урізати бюджет HUD (державного департаменту США з житлового будівництва та міського розвитку) на податковий 2018р. приблизно з $46 до $40 млрд. Щоправда, влітку президентська адміністрація наполягала вже лише на півмільярдному скороченні. У липні до Вашингтону автобуси організовано привезли сотні демонстрантів на марш проти скорочення фінансування житлових програм. Згідно з джерелами, що симпатизували протестувальникам, на марш вийшло понад тисячу людей. Для США це небагато. Вашингтон бачив марші й по півмільйона — у часи масових антивоєнних та антирасистських рухів 60-х. Те, що політичні опоненти Трампа, з їхніми величезними фінансовими, медійними й організаційними можливостями, найдосвідченіші у світі організатори масових протестних акцій, не змогли використати цей інформаційний привід для розгортання більш резонансних мітингів, є непрямим свідченням того, що коштами HUD користується порівняно невелика частка американців.

Як же побудовано систему public housing — державного житла — у Сполучних Штатах? Вищезгаданий держдепартамент надає з держбюджету фінансування уповноваженим агенціям, які перебувають під безпосереднім управлінням федерального уряду, керівництва штату або міської громади, варіанти є різноманітні. Таких агенцій близько 3,3 тис. Найбільша — NYCHA, вона адмініструє у Нью-Йорку близько 90 тис. ваучерів на пільгове житло.

Передплата на сайт-газету nr-logo

1 міс. Время доступа:
1 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
30,35 грн
3 міс. Время доступа:
3 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
91,05 грн
6 міс. Время доступа:
6 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
182,10 грн
12 міс. Время доступа:
12 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
364,20 грн
07.12.2017 new-republic

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Login form

[wppb-login]

×