Україна впевнено увійшла до світової трійки сумних призерів із бігу населення за межі власної країни. Проте не тільки з України люди емігрують — чого лише вартують сумно розпіарені біженці із Сирії, Іраку, Лівії… Загалом, у світі чверть мільярда емігрантів. Проте еміграція буває різною — подивимося на її особливості зараз.

Зі статті дізнаєтеся про топ-10 держав, із яких у 2012–2017рр. найбільше виїжджали люди «на ПМЖ»; основні чинники еміграції з цих держав і наслідки для держав-акцепторів; і як так сталося, що Велика Британія опинилася в першій 5-ці разом із Україною та Сирією.

ТРУДНОЩІ ОБРАХУНКУ: ГЛОБАЛЬНИЙ ВИМІР

Населення нашої планети зростає швидко, а частка міжнародних мігрантів у цьому населенні — ще швидше. Таких людей, що народилися в одній країні, а живуть в іншій, стало у 2017р. уже близько 258 млн. Це 3,4% людства. А у 2000р. було лише 2,8%.

У світі використовуються різні визначення поняття «міжнародний мігрант». Майже всі погоджуються: це особа, що проживає не в тій країні, в якій народилася. Але щодо мінімального строку проживання, який дозволяє особі вважатися статистично міжнародним мігрантом, є розбіжності. ООН із 1998р. рекомендує вважати мінімальним строком проживання 12 місяців. Чому лідером країн походження мігрантів стала Сирія — відповідь очевидна, війна тут охопила майже всю територію. З Мексикою теж доволі просто. 3200 км кордону зі США, одним із найзаможніших суспільств світу — це спокуса. Надто великий контраст за середнім рівнем доходів між двома сусідками.

Бангладеш, Індія, Пакистан — члени Британської Співдружності — з колоніальних часів мають різноманітні щільні зв’язки з колишньою метрополією, економічний контраст із якою величезний. Добре знання англійської висококваліфікованими бангладешцями, індійцями та пакистанцями стає у пригоді для еміграції й до США, й до великих міст ФРН і Північної Європи.

А китайцям стає в пригоді глобальна мережа чайна-таунів — компактних поселень, жителі яких створюють навколо себе маленький Китай, із рідною мовою, кухнею, архітектурою. Нові групи китайських емігрантів із комфортом десантуються на ці «бази». Адаптуватися таким чином значно легше. 

Ви ознайомились із частиною статті. Придбайте, будь ласка, доступ до повної версії цього тексту та всіх матеріалів на "Новій Республіці". Якщо у Вас вже є діюча передплата - просто увійдіть у Ваш акаунт.

Передплата на сайт-газету nr-logo

3 міс. Время доступа:
3 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
90 грн
6 міс. Время доступа:
6 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
180 грн
12 міс. Время доступа:
12 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
360 грн
01.10.2018 new-republic

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Login form

[wppb-login]

×