Рівень невдоволеності українців усіма сферами життя повільно, але впевнено досягає апогею, і все більше громадян замислюється над тим, чи можливе існування сучасної людини абсолютно без державного втручання? nr-logo знає відповідь на це питання — можливе!

Більше того, світ уже давно має безліч прикладів комун, незалежних від інституту держави, які живуть багатше, організованіше та щасливіше. Хочете знати як? Розкажемо!

Якщо дивитися правді в очі, то будь-яка держава — це апарат насильства над особистістю. Навіть при сучасній демократії влада де-юре належить народові, а де-факто служить інтересам ненажерливої владної верхівки та капіталу. Посуті, держава виступає посередником у різного роду відносинах між людьми: економічних, трудових і навіть сімейних. Ніби ми всі настільки обмежені у своєму розумовому розвиткові, що діяти без посередника, порадника та наглядача просто не в змозі. Інша, ще важливіша функція держави, — забезпечення населення послугами, які гарантуються за сплачені нами податки. Відсоток від заробітної плати, що відраховується на податки, страшно навіть називати. Наприклад, Єдиний соціальний внесок, що замінив собою 4 раніше існуючі окремі соціальні збори: пенсійний, «з безробіття», соцстрахування (на лікарняні) та «на нещасний випадок» складає 22% від зарплатні (й це ще квіточки, адже раніше він становив аж 34,7%) Купуючи будь-який товар у магазині, ми одразу віддаємо 20% його вартості державі — це всім відомий ПДВ або податок із продажу. У ціну на алкоголь і тютюнові вироби включені ще й акцизи. Окрім того, акцизний збір вираховується і при купівлі пального. І тут державі абсолютно все одно, чи є у громадянина власне авто, адже у вартість проїзду на громадському транспорті теж входить акцизний збір. А купівля автомобіля взагалі вважається неприпустимою розкішшю, тому країна забирає собі 3% його вартості.

Screenshot_2

І все це при тому, що медицина, освіта та послуги поліції за всі 25 років незалежності ніколи не були реально безкоштовними, як це гарантується Конституцією. Виникає логічне запитання: навіщо нам держава, яка не захищає, не лікує та не вчить, а тільки збирає численні побори?

Подібна ситуація у різних країнах по всьому світу вже давно набридла деяким прогресивним та активним людям і вони в один прекрасний день вирішили, що обійдуться без держави. Одна з найперших недержавних комун була утворена ще 1967р. і мала в основі рух хіпі. Twin Oaks знаходиться поблизу Річмонда у США та нараховує 300 осіб, які продають тофу та гамаки власного виробництва. Кожен працює на благо громади і натомість отримує безкоштовні їжу, страхування та невеликі гроші на власні потреби. Здавалося б, що таке непретензійне життя може влаштувати тільки справжніх хіпі, але комуна на диво успішна — використовує на 70% менше газу та світла, ніж в середньому по Штатах, усі працевлаштовані та трудяться на спільне благо, а до того ще й отримують сумарний дохід у розмірі $600 000 на рік!

Ще одна з успішних комун теж знаходиться у США і налічує вже аж 2000 мешканців. Вона стоїть уже не на лівих, егалітаристських ідеях, а на лібертаріанських. Засновник общини — випускник Єльського університету Джейсон Соренс планує зібрати у межах Нью-Хемпширу 20 000 адептів незалежності від держави. Така маса людей — це вже реальна сила, що має можливості впливати на суспільство. Як це сталося у марксистській комуні Маріналеда в Іспанії, де люди 12 років відвойовували землі, які обробляли, і в результаті влада здалася під тиском громадськості та виділила 1250 га сільськогосподарських земель. Прибутків із проданої продукції їм вистачає на заробітні плати, благоустрій містечка та соціальні потреби, такі, як будівництво спортивних майданчиків, парків і ремонтні роботи.

Важко судити, що краще — життя у державі чи у комуні. Адже для того, щоб повною мірою осмислити переваги та недоліки цих способів життя, треба спробувати обидва. Комуни надають право бути володарем власного життя, яке держава забирає у кожного з нас ще від народження. І якщо життя у нашій державі вже давно стало нестерпним і жалюгідним, то може варто нарешті пробувати інший шлях?

Передплата на сайт-газету nr-logo

6 міс. Время доступа:
6 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
90 грн
12 міс. Время доступа:
12 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
180 грн
24 міс. Время доступа:
24 м. 0 дн. 0 ч. 0 мин.
360 грн
29.09.2016 new-republic

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Login form

[wppb-login]

×