Нове тисячоліття для України поки що принесло не вражаючий прогрес, а війну, бідність і приниження. Проте, як і в радянські часи, публічна правда не в шані. Коли називають речі своїми іменами, то це може мати наслідки навіть для науковців, які, от як приміром соціологи, просто аналізують дійсність. Тому слово не симулякрам, а реальності – інтерв’ю з соціологинею Віталіною Буткалюк, проти якої на початку року була розв’язана ганебна кампанія цькування за презентацію соціологічного дослідження, висновки з якого ідуть повністю у розріз із пропагандою влади. 

Головна редакторка nr-logo Віра Андріюк взяла інтерв’ю у молодої кандидатки наук, наукової співробітниці Інституту соціології НАН України. Картина сумна, але що поробиш – цифри говорять самі за себе.

– Віталіно, Ви резонансно презентували дослідження Інституту соціології Національної академії наук України в ефірі ТК «Рада», під час якого навели цифри, які показують, що з кожним роком українські сім’ї все більше бідніють. За це на Вас накинулися з, на жаль, уже багатьом звичними ярликами «рука Кремля», «пропагандистка», ну і т.д. Коли Ви готували це дослідження, чи готові були, що цькування буде настільки сильним?

По-перше, уточню, що виступала я 26 грудня 2017р. А масові наклепи на мене з боку т.зв. блогерів почалися приблизно в 10-х числах січня. По правді кажучи, я такого не очікувала. Ця передача була на каналі, який, будемо об’єктивними, дивляться не так багато людей. Та й програма була більш ознайомчого формату, про науку. І від інституту мені запропонували піти та в цілому розказати, чим займаємося. Майже 60–70% цієї півгодинної бесіди з ведучою було просто про інститут, про те, які в нас є відділи, напрями роботи тощо. Зовсім небагато інформації стосовно того, що робить відділ економічної соціології, в якому я працюю. Ось тоді й торкнулися рівня життя, добробуту населення за останні роки.

Чому виник такий ажіотаж? Перша й основна причина — це те, що наші дані сильно розходяться з офіційними, а саме приблизно в цей час влада звітувала про те, що рівень бідності знизився, добробут покращився. І міністр соцполітики, і прем’єр-міністр говорили про ефективність реформ у контексті підвищення добробуту населення — наші ж дані відрізняються від тих, які офіційно по всіх телеканалах пішли. Друге — це, можливо, також співпало із загальною атакою на Академію наук. Не секрет, що все частіше ходять розмови, що Академію потрібно «реформувати». А насправді просто дуже цікавлять залишки власності, будівель, які належать їй у центральних районах Києва й інших міст. А третій момент — є така точка зору, що перед виборами просто хочуть дискредитувати соціологів, які дають не замовлені дані, які реально представляють ситуацію в країні. Але враховуючи все це, я все одно не очікувала такого сильного ажіотажу, тому що ми наші дані постійно публікуємо.

Насправді я навіть рада, що так повернулася ситуація. Тому що, по-перше, переважна більшість людей розуміє, що життя наше, на жаль, не покращується. І ось дуже велика кількість людей публічно підтримала нас. А по-друге, наші дані нікого би не цікавили… У нас є дослідження про рівень життя і 20 років тому, і 10 — можна в динаміці дивитися. Цей рівень життя не був високий, визначалися причини, тенденції. Але вони всі залишалися у збірках наукових праць або у вигляді великих статей, наукових лонгрідів десь у нашій бібліотеці, і ніхто з ними не був ознайомлений. Тому я навіть вдячна цим т.зв. блогерам, які зробили рекламу і мені, і нашому відділу, і нашому інституту в цілому.

Цифри, які були показані, дуже сумні, але така реальність. Ви ще з 2010р. працюєте над темами праці, якості життя, стану робочого класу в Україні, регулярно стежите за зміною рівня життя українців. Рівень падає. Як зупинити цю тенденцію?

Це дуже складне питання. Я у 2012р. уже кандидатську захистила про якість життя в умовах ринкових реформ. До речі, ще до зміни влади у 2014р. дуже багато було проблем соціально-економічного характеру в нашій країні. Вони тільки ускладнилися, погіршилися і заглибилися у результаті нової хвилі «шокових реформ». Але якщо ми подивимося по суті, ці реформи не відрізняються, вони одні й ті самі. Це неоліберальні реформи, які в рамках «вашингтонського консенсусу» були нашій країні наче «запропоновані», а насправді нав’язані. Тобто альтернативи жодної не пропонувалося, і наша країна слідує їм. Тільки спочатку ще були варіації, що ніби трохи повільніше робили ті реформи, що намагалися виконувати не всі вимоги МВФ. Наприклад, не підвищували вік виходу на пенсію.

НАМ ТРЕБА ВІДМОВЛЯТИСЯ ВІД НЕОЛІБЕРАЛЬНИХ РЕФОРМ І ПРИХОДИТИ ДО РЕФОРМ ТАКИХ, ЯКІ ПІДТРИМУЮТЬСЯ НАСЕЛЕННЯМ, В ЯКИХ ДЕРЖАВА СУТТЄВО ВПЛИВАЄ НА ЕКОНОМІКУ, РЕЗУЛЬТАТОМ ЯКИХ СТАНЕ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ЖИТТЯ НАРОДУ

Зараз уже МВФ й інші наднаціональні організації, які є ключовими драйверами неоліберального реформування, дуже жорстко і чітко виказують вимоги, які українській владі потрібно зробити, на їх думку, для того щоб наша країна перейшла до ринкової, тобто капіталістичної економіки. Взагалі неоліберальні реформи зводяться до мінімізації ролі держави в економіці. Це що? Це приватизація і суттєве скорочення соціальних видатків держави. І, якщо бути об’єктивними, саме такі реформи мали місце протягом усієї нашої історії незалежного розвитку. Із 1991-го і до сьогодні.

Ми запитували людей: «Які заходи потрібні для виводу вітчизняної економіки з кризи?» і пропонували їм як неоліберальні варіанти, що широко рекламуються владою та кожен день озвучуються як вкрай необхідні, так і альтернативні варіанти. Ми побачили, що якраз антинеоліберальні методи отримали більше підтримки.

На першому місці серед обраних населенням антикризових методів — націоналізація, повернення в державну власність стратегічно важливих для країни підприємств. Відомо, що нинішня влада пішла на т.зв. велику приватизацію залишків державної власності. У той час як більшість населення досить критично ставиться до такої міри.

Протягом всієї історії наших спостережень до приватизації у великої частки населення було негативне ставлення. В принципі, інститут приватної власності не користується довірою населення. До великої приватної власності у 60% негативне ставлення. До малої приватної власності більш позитивне ставлення, і це цілком зрозуміло, адже в результаті деіндустріалізації саме мала приватна власність стала джерелом доходів для багатьох людей і можливістю вижити для населення.

Подивимося на це питання у динаміці 2014–2016рр. (дане опитування проводиться у липні-серпні кожного року). 55% негативно ставилося до передачі у приватну власність великих підприємств, а в 2016р. — уже 62%, тобто мало місце достатньо суттєве зростання.

А, стосовно земельної реформи… Зараз її рекламують, і вся ця реформа зводиться до чого? До того, щоб відкрити ринок землі, продати все. І я думаю, недаремно все більше людей негативно до цього ставляться, тому що розуміють, що земля перейде чи нашим, чи навіть іноземним власникам тими чи іншими способами. Тому 64% респондентів виказали негативне ставлення до продажу землі сільськогосподарського призначення. І також цікаво, ми тут пропонували: чи вважають люди, що це захід для виводу вітчизняної економіки з кризи — дозвіл на купівлю і продаж землі? Ми це спеціально повторили, адже влада дуже часто говорить, що це допоможе вивести економіку з кризи, дасть людям гроші, запустить економіку і т.д. І, як виявилося, всього 3% людей підтримують таку позицію влади.

ПРОЦЕСИ, ЯКІ ВІДБУВАЮТЬСЯ В НАШІЙ КРАЇНІ, НАЗИВАЮТЬСЯ НЕОКОЛОНІАЛІЗАЦІЄЮ

Висновок такий: неоліберальні реформи призвели до масового зубожіння населення. Крім того, падіння добробуту стало результатом зростання недовіри до влади. Дуже велика частка населення не розділяє точку зору влади на суть, на напрям реформ. Тому, мені здається, що для реалізації реальних реформ треба не МВФ слухати, а спиратися на результати наукових розробок та пропозицій вітчизняних науковців, а також найбільш ефективні приклади інших країн в цьому напрямі. Також треба враховувати, як населення країни ставиться до цих реформ, адже однією з умов їх ефективної реалізації є довіра до них населення країни.

І потім уже приймати якісь рішення. Якби у нас насправді хотіли провести дієві реформи, націлені на підвищення добробуту населення, а не тільки на виконання вимог МВФ, то прийшли би до висновку, що нам треба відмовлятися від неоліберальних реформ і приходити до реформ таких, які підтримуються населенням, в яких держава суттєво впливає на економіку, результатом яких стане підвищення якості життя народу, тобто по своїй суті антинеоліберальних.

ВСЕ РОБИТЬСЯ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ БЛОКУВАТИ РЕАЛЬНУ УЧАСТЬ НАРОДУ В ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ КРАЇНИ

В Україні населення достатньо критично ставиться навіть до ключових неоліберальних постулатів. Коли ми запитували людей: «Яким чином, на вашу думку, держава повинна брати участь в управлінні економікою?», то побачили, що тільки 14% населення говорить, що треба мінімізувати участь держави, все регулює ринок (оце – ключовий неоліберальний постулат). У той час коли протилежної точки зору, що треба повернутися до планової економіки на основі повного державного обліку та контролю, дотримується 28% населення України. І найбільша частка, 47% — майже половина населення, говорить, що треба поєднувати і державне управління, і ринкові методи.

– Виходить, що громадські діячі, публічні люди, журналісти і навіть представники науки, вже не кажучи про чиновників, бояться реальних цифр і правди! Вода кип’ятиться, бо такі закони фізики, ще зі школи знаємо — в економіці теж є закони. Чому в колись представників найбільш читаючих народів світу зараз ми бачимо ледь не відмову від науки, раціональності? Чи пов’язане, на Ваш погляд, це зі спробами дискредитації політекономії чи марксистської теорії? 

Ви розумієте, ті країни, які проводять державницьку політику, працюють на благо своєї країни, не завжди є соціалістичними чи комуністичними, не завжди марксизм-ленінізм застосовують. Це ж взагалі кейнсіанські методи — «приборкання ринку» і підвищення ролі держави в економіці. Ми не можемо говорити, що це якісь соціалістичні методи — їх застосовували багато капіталістичних країн протягом достатньо тривалого часу. Неоліберальні реформи в світі почалися ж у кінці 70-х.

Ось ще цікавий момент. У результаті опитування (літо 2017р.) було виявлено, що жителі України найбільш позитивно оцінюють життя своєї сім’ї в радянський час. На вибір пропонувалося оцінити життя своєї сім’ї в нинішній час, 5 років тому, у радянський час і через 5 років.

Незважаючи на потужну антирадянську, антикомуністичну риторику останніх років, найбільш позитивно українці оцінили життя сім’ї в радянські часи (7,1 бала за 10-бальною шкалою), на другому місці — життя родини 5 років тому (6,2 бала з 10), і найбільш негативно українці оцінюють життя сім’ї в теперішній час (3,8 бала).

– Які Ви як соціологиня бачите передумови в Україні, щоб проявилися політичні групи чи команди, здатні до здорової політики, до наукових підходів, які повернуть соціальний вектор як основний у державній політиці? 

Справа навіть не в обличчях. Справа в курсі, який не обраний, а який нав’язаний нам. І нав’язаний не в 2014р., а ще в 1991р. Одним із основних напрямів неоліберальних реформ була деіндустріалізація.

Я вважаю, що сьогодні, навіть якби було бажання влади (хоча я не маю жодних сумнівів, що його немає), то дуже важко змінити курс, тим більше радикально. Недаремно навіть деякі науковці говорять про те, що процеси, які відбуваються в нашій країні, називаються неоколоніалізацією. Нам нав’язані неоліберальні реформи, нам в останні роки уже навіть присилають іноземців на керівні пости приймати рішення по ключових сферах життєдіяльності суспільства.

І просто так взяти і відмовитися від даного курсу вже дуже складно. Зараз ми вже знаходимося в повній залежності від МВФ, можливості віддавати борги дуже обмежені. Це можливо тільки після кардинальної зміни влади. При чому, якщо прийдуть люди, які будуть не тільки дуже гарно знати економіку і політекономію, але будуть достатньо сміливі для того, щоб взяти на себе відповідальність і не боятися, проводити політику в інтересах свого народу, а не за вказівкою МВФ чи якихось іноземних держав.

Бачите такі команди, знаєте?

Зараз вони не в топі. У нас же політика декомунізації до чого призвела? Що робота всіх незалежних, дійсно опозиційних нинішньому курсу сил, лівих партій та організацій, м’яко кажучи, дуже сильно ускладнена. Назвемо це так, толерантно. Деякі політичні партії прямо заборонені, для розвитку інших ставляться різні бар’єри.

Багато людей бачить, що життя в країні погіршилося, рівень життя переважної більшості впав, але люди неорганізовані для протистояння цьому, для боротьби за краще життя. Адже, подивіться, за період різкого зростання комунальних тарифів ми практично не бачили жодної масової акції протесту.

За нашим опитуванням, левову частку витрат української сім’ї займає оплата комунальних послуг: недаремно у народі кажуть, що зараз відбувається «тарифний геноцид».

Сукупні витрати українських сімей на задоволення первинних потреб (2017, N=1800)

Як гадаєте, чи може в Україні настати така точка, яка б знову сколихнула людей і вивела на справжню соціальну революцію? Що це може бути?

Дуже важко робити такі прогнози, тому що події в нашій країні зараз залежать не від внутрішніх чинників, і навіть не від логіки економічних процесів всередині країни. Ми ж стали об’єктом геополітики, Україна зараз не суб’єкт. І те, що відбувається в нашій країні, напряму залежить від того, що там у голові в одного або двох людей у більш сильних країнах. У США в першу чергу. Справа навіть не в тому, що в нас погіршилося життя в результаті неоліберальних реформ, насаджених нам Заходом. Справа в тому, що в результаті довготривалого зубожіння і по суті повної блокади можливостей людей праці, простих людей, брати реальну участь у політичному житті країни, ідеологам неолібералізму вдалося зламати дух людей. Люди здебільшого не вірять, що зможуть змінити життя в країні, вони не борються за покращення життя. У країні панує депресія і масова апатія. Зараз люди обрали пасивний метод протистояння згубним процесам — люди просто виїжджають до інших країн у пошуках кращої долі.

За нашими опитуваннями, у майданних подіях брали участь всього близько 15% населення (у той час як у ЗМІ нам постійно розказують, що ці протести підтримувало майже все населення). А справжні соціальні протести проти підвищення тарифів, проти погіршення життя, проти закриття заводів тощо були, але не масові. Профспілковий рух у нас також достатньо слабкий. Ми перебуваємо в стані, коли насправді працювати такій незалежній політичній силі, яка могла би підняти народ, дуже важко. Принаймні влада робить все, щоб такого не сталося.

МАЄ МІСЦЕ МАСОВЕ ЗБІДНІННЯ НАСЕЛЕННЯ, ХРОНІЧНА МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНІСТЬ

Дуже важко говорити про можливість приходу до влади дійсно пронародних політичних сил, якщо в нас існує матеріальний ценз для участі у виборах. Тільки для того, щоб бути зареєстрованими для участі у виборчому процесі, партіям треба внести солідну суму. А щоб вести агітаційну кампанію, також потрібні величезні кошти. І цілком зрозуміло, що у реально опозиційних нинішньому курсу партій таких ресурсів немає. Тому говорити про демократію, про реальні можливості чесно виграти вибори навряд чи в таких умовах можливо.

І що це у вас за «революція» така була, якщо оцей бар’єр, один із ключових не забрали? Справжня революція, якщо вона буде, у першу чергу скасує це рішення. Для того щоб відкрити доступ мас до прийняття реальних політичних рішень. А в нас навпаки все робиться для того, щоб блокувати реальну участь народу в політичному житті країни.

– Відомий у Європі та світі український філософ і політичний експерт Михайло Мінаков в інтерв’ю nr-logo сказав, що після Євромайдану Третю, тобто олігархічну, республіку змінила не очікувана Четверта, тобто демократична, Українська республіка, а етнонаціоналістична, із посиленою експлуатацією населення Республіка «Три з половиною», яка є режимом соціал-дарвіністів. Ми давно так само кваліфікуємо цей режим.

Чесно кажучи, у ЗМІ та серед інтелектуалів лише одиниці наважуються так відкрито назвати нинішній режим, Ви — одна з них. Скажіть, Віталіно, Вам не страшно? Ви ж знаєте, що сьогодні можна говорити лише те, «що можна», за все інше — погрози, тюрма, а найгірше, що теж, на жаль, має місце, — насильство та навіть вбивства за переконання людей.  

Вже не страшно. Мої висновки підтверджені результатами досліджень, і не тільки моїми. Ми використовуємо і соціальну статистику, й інші методи. Тобто щось говорити інакше — це просто обманювати. Незважаючи ні на що, людина має бути у згоді сама з собою та зі своєю совістю. І використовувати навіть оті обмежені можливості, які є, для того щоб говорити правду і хоч якось сприяти можливості покращити життя країни в цілому і населення, наших співгромадян.

До речі, одна із соціологічних служб наприкінці року зробила презентацію свого дослідження, де повідомила, що в нас рівень бідності 12%. І от я думаю, а що ці люди думають? Чи в них совісті немає? Вийдіть десь на вулицю і скажіть, що в нас тільки 12% бідних — то за це і в морду можна отримати, вибачте [сміються].

НЕОЛІБЕРАЛЬНІ РЕФОРМИ В РАМКАХ «ВАШИНГТОНСЬКОГО КОНСЕНСУСУ» БУЛИ НАШІЙ КРАЇНІ НАЧЕ «ЗАПРОПОНОВАНІ», А НАСПРАВДІ НАВ’ЯЗАНІ

У нас має місце масове збідніння населення, хронічна малозабезпеченість. І це призвело до цілої низки негативних наслідків. Наприклад, до погіршення криміногенної ситуації, зниження культурного рівня населення, погіршення психологічного клімату в країні, ослаблення психічного, фізіологічного здоров’я, зневіри в своїх силах і можливості щось змінити тощо.

Ніхто не може сказати цифру, скільки нас взагалі зараз залишилося в країні. Що це в нас за такі неоліберальні реформи? Відомий учений Руссо говорив про те, що кількість населення і динаміка зміни населення говорять у цілому про ситуацію в країні. І вони ще хочуть сперечатися і говорити, що в нас насправді тут добробут високий? Якийсь абсурд!..

Ви — соціологиня, говорите цифрами. Що Ви можете сказати про політичні перегони, які вже от-от наближаються? Які будуть розклади?

Ті, в кого є гроші, ресурси, оті й пройдуть. Є такий соціологічний термін «репрезентативність». У нас Верховна Рада не репрезентативна. Її склад не відображає склад нашої країни, «народні» обранці не відображають інтереси всіх соціальних груп і класів, які є в країні, та які, згідно з ідеями буржуазного парламентаризму, вони повинні відображати.

Переважна ж більшість депутатів — мільйонери, а не робітники чи прості селяни. Тобто це люди, які більшість часу займаються своїм матеріальним збагаченням і своїми інтересами, а не думають про простий народ, про те, як покращити життя людям праці чи студентам і т.д.

І невипадково населення їм не довіряє. Також було зафіксовано зростання розчарування в подіях Євромайдану. У 2016р. ми запитували: «Чи відчуваєте ви особисто себе у виграші чи у програші від зміни влади в 2014р.?» У виграші (безперечно або скоріше у виграші) почувають себе всього 5% населення. А от тих, хто вважає себе у програші, у 10 разів більше — 56%. Кожен четвертий сказав, що не програв і не виграв, решта не відповіли на вказане запитання. Це дуже показово, однак це ніде не показують, не говорять.

Ось ще запитання: «Як би ви оцінили людей, які знаходяться зараз при владі?» Більшість відповідей — 59%: «Це люди, які турбуються лише про своє матеріальне благополуччя і кар’єру». «Слабкі люди, які не вміють розпорядитися владою, забезпечити порядок, послідовний політичний курс» — 14%. «Патріотичні, але малокомпетентні, які не знають, як вивести країну з економічної кризи» — 9%. А позитивну оцінку сьогоднішній владі дали всього 1,8% респондентів, які обрали варіант відповіді «Це гарна команда політиків, яка веде країну правильним курсом». Ось як населення насправді думає!

Також ставили респондентам таке запитання: «Що заважає владі реалізовувати реформи?» Дивимося варіанти відповідей. 60% — «Небажання олігархів відмовлятися від надприбутків». На 2-му місці в цьому «антирейтингу» — корупція. На третьому: «Небажання політичних еліт змінювати систему». І потім уже, зі значним відривом — «Відсутність знань про реформи», «Ситуація на Сході». А в нас же все списується на війну, розумієте? Однак, тільки 18% дотримується такої точки зору.

А по телебаченню та у різних ЗМІ зараз подається тільки одна позиція, тільки одна точка зору, одна політична лінія, виступи в одному напряму. Але за опитуваннями ми бачимо, що дуже велика кількість населення взагалі думає інакше. І про що ми тут говоримо? Яка демократія, яке представництво у владі народу? Ми бачимо, що відчуження в нашій країні дуже сильне. У нас дві різні України. І умови життя, спосіб життя, спосіб мислення цих двох країн в Україні дуже відрізняються.

ПОЗИТИВНУ ОЦІНКУ СЬОГОДНІШНІЙ ВЛАДІ ДАЛИ ВСЬОГО 1,8% РЕСПОНДЕНТІВ

Однією з ознак бідності в країні є те, що в масовій свідомості ключовим страхом є можливе погіршення економічного добробуту. Коли і задоволеність життям, і суб’єктивне самовідчуття взагалі дуже сильно залежить від доходу. Тут присутня пряма кореляція. У більш багатих суспільствах матеріальний фактор не має такого сильного впливу на суб’єктивне сприйняття людьми свого життя.

Так, на запитання: «Як ви вважаєте, чого люди зараз найбільше побоюються?» ми отримали наступні відповіді: «зростання цін» — 77%, «безробіття» — 61%, «невиплати зарплат і пенсій» — 63%.

– Теперішні розмови про українську політику здебільшого нагадують телевізійний серіал, в якому часто небагато залежить від акторів, у більшості все вирішують режисери, сценаристи, продюсери, спонсори… Що могли б зробити саме прогресивні українці, а не зовнішні «друзі, радники, партнери, господарі» для встановлення миру?

ВІДЧУЖЕННЯ В НАШІЙ КРАЇНІ ДУЖЕ СИЛЬНЕ. У НАС ДВІ РІЗНІ УКРАЇНИ. І УМОВИ ЖИТТЯ, СПОСІБ ЖИТТЯ, СПОСІБ МИСЛЕННЯ ЦИХ ДВОХ КРАЇН В УКРАЇНІ ДУЖЕ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ

Взагалі, в історії відомі приклади, коли населення виходило на акції протесту, коли організовувалося для того, щоб припинити війни. До речі, всі опитування говорять, що переважна більшість населення нашої країни хоче якомога скорішого закінчення війни. І звичайно, люди повинні організовуватися і цього вимагати. Але у нас є великі перешкоди на цьому шляху. Ті, хто закликали до миру (ми знаємо приклад Коцаби та інших), були осуджені. І це показало іншим людям, що якщо будеш багато говорити, то ось що тебе чекає. Велика є надія, що зовнішні гравці будуть впливати на міжнародній сцені на владу в країні для того, щоб спонукати її до миру.

Я думаю, недаремно ходять розмови про те, що деякі люди зацікавлені в продовженні війни. Але хочеться вірити, що зусиллями всієї міжнародної спільноти, всіх людей доброї волі все ж таки вдасться покласти край цій війні, від якої страждають усі.

31.03.2018

Вхід

141 thoughts on “МИ СКОЧУЄМОСЯ В СЕРЕДНІ ВІКИ”

 1. Povedený report! Jen se teď trochu bojím, že ten můj (který snad brzo zveřejním) bude vypadat jako kopie toho tvého, protože jsme se zůčastnily téměř toho samého a většinou na to mám podobný názor jako ty XD Mám ještě dodatek k přednášce o ST a SW (ty kredity XD) a něco k tomu, že to když jsem fanoušek ST, tak to neznamená že nemůžu fandit SW, ale začlenila jsem to do reportu, takže možná bude lepší se zbytečně neopakovat XD

 2. Ahh wat lief zeg 🙂 Zwart en wit werkt altijd, haha! En die boots zijn heerlijk, heb ze via ebay ook nog heel cheap in het bruin gevonden. Ben niet zo'n liefhebber van bruin, maar vond deze erg fijn (en al helemaal nadat ik vorige winter deze zwarte bijna helemaal afgedragen heb!). Gaat onze Utrecht-date nog eens door? :)x

 3. These utility crews are going to make a lot of money from overtime during this. The utility companies will also make a lot of money. Unions cannot stand seeing any of that government money, which they believe belongs to them, going to non-union utilities and crews.

 4. E cosa c’è di meglio di andare a riprendersi, e riprendere le cose, davanti ad un’infinita distesa d’acqua trasparente-azzurra-blu, all’ombra di un ombrellone fatto di paglia con qualche geco che ci ha fatto il nido, al magico suono delle foglie delle palme al vento, delle numerose varietà di volatili e dell’infrangersi delle onde, con la sola compagnia di una buona lettura e di carta e penna? )

 5. Hello there! Quick question that’s completely off topic. Do you know how to make your site mobile friendly? My site looks weird when browsing from my iphone. I’m trying to find a theme or plugin that might be able to fix this problem. If you have any suggestions, please share. Cheers!

 6. in a talk radio interview that it could transpire that the FBI simply ignores it."My thoughts exactly. Where does the FBI get its marching orders from, Holder?By simply avoiding the issue on all fronts, congress, courts and FBI investigation they can subvert the constitution or in a way actually change it without any ammendment. Matt

 7. Trackback Priority…I don’t even know how I stopped up here, but I believed this put up was once great. I don’t realize who you might be however definitely you are going to a famous blogger for those who are not already Cheers!…

 8. I was looking it up and E/ DE separated from R/I/J etc about 65,000 years ago, which is about double since the East Asian NO separated. E and R/I etc. last had common ancestry from which about 90% of male lines today are descended. Some say that E came to Europe about 8000 years ago and expanded from the Balkans about 5000 years ago.

 9. Who will the homebuyer tax credit benefit? First-time buyers who’ve been keeping their powder dry and how many Americans fall into that category? Trade-up buyers who have been in their homes for a decade or so. If I paid 2004-2006 money for my house (I didn’t) the credit barely begins to make a dent in my losses. The $7500 credit had no effect in sparking things, and the $15000 one will bring in a few more buyers off the sidelines, but that’s about it. It’s another case of our gov’t caving in to the NAR just to generate a few more commission checks.

 10. Kath, I have a library (I decided I didn't really need a dining room and two sitting rooms), but it doesn't get rid of the problem. There is still the same issue of books of different sizes, and the shelves still get full up, and the library leaks off around the house. It's like work expanding to fill all available time and then some – books expand to fill all available space and then some!

 11. The secret to trade on Forex! What earn 100 000 — 120 000 USD at month and more! Without indicators!Has presently developed the strategy, which brings profit 150-200% for 21 days! Before this me was in am empty spented time for study indicator, which do not work and etc. Very simple and available information! For beginning traders and not only!If will be a questions, write! Always pleased to help!Vladimir Anatolievichmastertrader.topbb.ru

 12. eley, bang nara.. minah nih sje je ckap cmtoh. sebb die xnk bang nara kuarkan cte2 xbest n pnas psal die..pompuan sok suci, nk sume org suke die..konon je tuh..ops, sorry.. tpi rsenye itu hakikatnye kan…sume org pon taw die ni mcamne.. sudah lah DD, gedik je lebey..org len menyanyi, ko nk melalak gak.. mcamkan sore ko tuh sedap sngat.. aku dgar, sumbang mambang jerk.. ish3x…bedarah tlinge klo dgar..

 13. Peers, I've tried to buy your article on Cambridge journal's website, but ended up with an error: "The system cannot accommodate your request. We will try to remedy this as quickly as possible. Please try again later."I just don't know if, as volunteer for a non-profit organisation, I can apply to an academic library…

 14. we would meet each other online, but i guess it didnt really workEney ways for the christmas play years 5 and 6 arnt doing it, instead years 3 and 4 are doing it . They are doing snow white even though its not really christmasie at all, it will still be goog to watch .My dad said he would check out the prices for a camera to get Skype.I cant wait to see you when we get Skype hopefully!Eneyways hope u can text back soonmissing u lots love islaxxx

 15. I’m with Barry. “Why would you?” … Because small customers don’t have the money or ops budget to buy and maintain separate Windows servers for every new software role that M$ deems incompatible with all its other software’s roles.Your approach works in the corporate space where scale may justify separating the workloads, and budgets can cope with that, but for everyone else, the costs don’t justify the solution.

 16. I’ll gear this review to 2 types of people: current Zune owners who are considering an upgrade, and people trying to decide between a Zune and an iPod. (There are other players worth considering out there, like the Sony Walkman X, but I hope this gives you enough info to make an informed decision of the Zune vs players other than the iPod line as well.)

 17. 1) Because it is the same phone but not as great as the Evo LTE2) There are many, many, many, millions of people on the Sprint network3) You are right only in that Sprint’s current 3G network is very slow in many areas (mine included).4) Has nothing to do with GSM.

 18. 3:24 am, November 17, 2012|Personally, I don’t want anymore sequels. ‘Scream 4′ was enjoyable, but it was very clear they are running out of ideas. Gale and Dewey were completly wasted and they don’t seem to have much relevance anymore to the story.Plus, there are no more loose ends to continue where the 4th one left off. I mean, how many other pissed-off-psycho-relatives can Sidney still have anyway? Just let the series rest for good. I love this franchise and I would hate for it to be reduced into ‘straight to video trash’ level.

 19. Magnificent items from you, man. I’ve consider your stuff prior to and you are simply too fantastic. I actually like what you have received here, certainly like what you’re saying and the way through which you are saying it. You make it enjoyable and you still care for to stay it smart. I cant wait to read far more from you. That is really a terrific web site.

 20. deda · martedì, 27 novembre 2012, 8:30 pmL’Europa ci chiede un mare di cose, ma l’Italia non le fa, e infatti siamo all’ultimo posto, questa favoletta dell’Europa che ci chiede DEVE FINIRE, pensano di farla franca ancora per quanto, prima che li sfromboliamo dalle scale?Mettiamo dei paletti, mettiamo un termine alle scorribande di questa BANDA di estorsori, controlliamo cosa pagano loro di tasse…Se siamo in una dittatura, in un impero, se siamo sudditi e non cittadini, LO DICANO!

 21. One thing I would like to say is the fact before purchasing more pc memory, consider the machine directly into which it can be installed. In case the machine is running Windows XP, for instance, a memory ceiling is 3.25GB. Applying in excess of this would merely constitute just a waste. Make certain that one’s mother board can handle the upgrade volume, as well. Thanks for your blog post.

 22. Youre so cool! I dont suppose Ive learn anything like this before. So good to seek out any individual with some unique thoughts on this subject. realy thanks for beginning this up. this website is something that is needed on the net, somebody with just a little originality. useful job for bringing one thing new to the web!

 23. Meidän korvatulehduskierteet katkaistiin (ja hoidettiin alunalkaenkin, ainoastaan isosiskolleni oltiin kokeiltu ekana antibioottia) homeopaattisella lääkinnällä ja toimi. Olen kuullut myös paaaaljon muitakin tarinoita perheistä joissa kaikki lapset hoidettu korvatulehduksia myöten homeopaattisilla hyvin tuloksin.

 24. Le mode avion coupe la liaison gsm donc le téléphone ne peut plus communiqué (appel, sms etc.) mais par contre tu ne reçois plus d’onde !! Car même si tu n’appelles pas le portable “communique” avec les antennes relais pour connaître ta position (cela permet de connaître sa”couverture réseau”).En d’autres termes n’appelez que d’un téléphone fixe filaire ! :DLa question des ondes électromagnétiques reste un sérieux problème

 25. Evidemment, lorsque le capitaine s'appelle Séverin Lüthi, qu'il n'est même pas capable de convaincre son protégé, numéro 3 mondial, de venir jouer et qu'il aligne pour un double décisif le R8 Yves Allegro, après faut pas s'etonner !! Quelle gâchis, quelle misère !!

 26. I cherished as much as you¡¯ll obtain carried out right here. The comic strip is attractive, your authored subject matter stylish. nevertheless, you command get bought an shakiness over that you want be turning in the following. ill no doubt come more until now again since exactly the similar just about very continuously inside of case you shield this hike.

 27. Hey Field Negro!This is really a shame….It is more than a shame…it is an atrocity…I just can not even imagine the extent of mental illness that consumed this person….{shaking my head}If Mrs. Field happens to check your blog to see if you are still adding posts then you can tell her about the “advance scheduling” feature in Blogger… *smirk*

 28. I love all of my marathons even if I’m having a really bad day. Just like family members or your best friends, there’s just no way a race can be 100% perfect, but you love them anyways. I run Rock n’ Roll races because most of the time they are well organized. Also the girls at their expo booth are usually hot! :)My 2 favorite marathons are NYC and Honolulu, both big city marathons. It makes me happy to see so many people out exercising.

 29. Scusa non sono stata chiara nell’esprimere la mia richiesta nel commento precedente (mi accorgo sempre troppo tardi degli errori -.-), volevo chiederti quanta gelatina mettere per quel quantitativo di frosting e se secondo te si può fare … Rosa

 30. This is so full of WTF-ery, I don't know where to begin. In a less enlightened era, this man might have been institutionalized and medicated, but now he gets what every paranoid schizophrenic needs: the opportunity to self-publish.What a great world (unless you happen to be Rebecca de Mornay out for a stroll, unaccompanied).

 31. Könnte natürlich auch von einem kleinem Kind der Handabdruck sein.Kazten und Hundeartige können es nichtt sein weil sich da nur 4 Zehen abdrücken.Marder hat zwar 5 zehen aber dann wäre der abdruck haariger

 32. Ù‡ Abou Barameel Bachar Assad semble chercher asile chez ses homologues d’Amerique Latine Abou Barameel est le titre de Bachar à lhonneur des bariles de TNT qu il largue sur la poulationهكذا يا ابو براميل ØŒ هذا ما تعلمه من تراث النصيري بالحكم رمي البراميل على الاهالي

 33. Martinou dit :Inutile de dire que ces deux smartphones ne sont pas comparables… Ils ne le sont peut-etre pas sur certains points techniques, néanmoins on les compare de par leur renommée, parce que ce sont les deux smartphones dont tout le monde parle…

 34. The GOP's Web page is another Republican tactic to divert attention: They wish to give the impression of doing something, and standing for something, without actually doing anything, or standing for anything.These days Republicans define themselves by being against, not for.They're against Democrats, liberalism, and President Obama.If the president stated that he prefers his steaks rare, PETA's numbers would swell over night.

 35. Andris!Nem vagyunk mi olyanok!:)) És nem rontjuk a Szerző üzletét, de(!) amikor én elolvastam a könyvét, szívesen odaadom Neked. Nem első eset lenne nálam, mert amennyire olvasni, úgy ajándékozni is szeretek. Nekem legjobb, ha valaki pont erre lakik, mint én, mert fel tud érte jönni, de ez eddig még nem fordult elő, csak a postafordulta.Grátisz: Ha sikeresen érettségizel, az nagyjából annyi, mint ingyen bekerülni az egyetemre, megkapod a Galaktika 2009. júniusi számát is. Mit szólunk ottan?:)

 36. Kyllä vaan, ihan täydellinen merkki noille pikkuisille. Kädet ja jalat ovat taas venyneet sen verran, että talvitakkia mennään huomenissa etsimään. Olisiko se tällä kertaa punainen..

 37. I agree, a very good post. How often have we all sat with the cursor blinking on the page like an impatient runner waiting for us to fire the starting gun? And when we do, sometimes we find we haven’t loaded it or it misfires! But as long as we get something down, as you rightly say, then we have something to work with. So on that note, I’m off to start the race.I’ve been amusing myself trying to guess what your subject will be each day – I don’t get out much – and so far I’ve been wrong every time. Let’s see what tomorrow brings.

 38. dcmi też na początku nie działało, ale to tylko dlatego, że zamiast restartować konsolę pisałem polecenie ‚start’ i w nowym okienku pisałem ‚javac’. Teraz gra gitara <3 (bo zrestartowałem).31

 39. I’m thrilled to my very toes that you’re coming back!!!!! I’m so looking forward to talking face to face and getting to really know those kiddos who are growing up so quickly!And I’m praying you’ll find the perfect house in just the right place.

 40. Linda, linda sempre arrasando!!![]Kátia G L Morais Respondeu:August 17th, 2012 em 12:36 pm, Qria saber como vc colocou sua foto…[] Respondeu:August 22nd, 2012 em 10:43 am, sempre que comento minha foto já aparece, o meu email é do gmail e na minha conta tem a minha foto pode ser isso! beijos[]

 41. I’ve used a laser printer at my work and I can vouch for the great looks of the prints; the best part is that it can keep the screen-tones as dots, which helps to keep some neat effects.I have to save for one.

 42. educativ si chiar amuzant articolul si colajul video. Am citit majoritatea articolelor de pe acest blog. Urmarea : ati transformat un agnostic intr-un ateu. In plus m-am hotarat sa nu mai fiu atras de mentalitatea de turma a societatii si sa nu mai imi duc copilul nou-nascut la biserica spre a fi botezat.

 43. I’m not sure it’s the government’s responsibility to regulate the credit industry, especially when Congress thinks the solution to a huge debt problem is to go deeper in debt. I think there’s more power in educating consumers so we can regulate the industry by not borrowing money anymore. It’s a novel concept but it works!

 44. I'm absolutely *in love* with your work. I came here via a link from alittlehut. Not surprised as Patricia has marvelous taste.That journal reminds me a lot of the illustrations done for Jamie Oliver's show. Similar sort of feel and I've always admired it. Whatever your collaboration can't wait to see it. x

 45. Wow! Helga really knows what will look good on you! The nightie looks as if it was made for you! The leopard print hair bow looks so sweet. You found some great things today! I will be going on a charity shop binge this Saturday.. wish me luck! xxx

 46. The familiar story of the woman who got healed because she found Jesus in a crowd, then touched His robe, comes to mind. He obviously didn’t see her touch His clothes, but He immediately felt it. I am convinced this is because He was always aware. He never fantasized or day dreamed. He was in the moment, all the time in touch with what was going on right where He was.

 47. , "It has become clear that the heads of state of governmentdon't want strong political figures — especially when it comes to the president of European Council. "Belgian Prime Minister, Herman Van Rompuy, has emerged as a front-runner for the top job.Also in the runningis a Dutch Prime Minister, former Latvian president, and Luxembourg's Prime MinisterFormer British Prime Minister, Tony Blair, could be a surprise appointment. He has neither entered the election race, nor ruled himself out.

 48. Ag Sis, it’s gotta be SO confusing. Ask Damien what he wants you to do. Maybe he wants to talk to him alone too. Maybe you can go with him and help with the initial “ice-breaker” between them. I think it would be easier on YOU if you didn’t have to sit through the entire visit aswell. Strongs, thinking of you. Love you!.-= Brigitte´s last blog .. =-.

 49. Buat Surya, terimakasih atas komentarnya yang menarik. Semogasahabat yg lain bisa mendapat manfaat.Tentu saja masing-masing pengusaha memiliki cerita yang berbeda tentang bagaimana mereka melewati masa sulit ketika memulai bisnis.Dan saya sangat setuju, bahwa tidak ada kesuksesan yang dibangun dengan cara yang instan.

 50. superb write-up…Or maybe perceived as writing an excellent robust ebook in addition to wedding invitee creating regarding solution internet sites? Concerning your page based to buy a passing stunning recommendations everyone genuinely find plus might plan to obtain a …

 51. I don’t hold anything against Debra, you, or anyone else. I am forceful with my comments at times, but only because I am so passionate about my beliefs. Also, the entire brotherhood sometimes seems to get painted with the same brush, and only one perspective or doctrine is presented as the official church’s position. Since each congregation of the Lord’s church is autonomous, we should welcome rather then stifle, opposing points of view.

 52. My Chloe is 14 years old and loves to lounge or sit by the window. She has a couple of hours of active play in the morning, but the rest of the day sleeps, so she'd love to win this!

 53. Jamais eu iria desativar os comentários. Simplesmente, as configurações da administração do blog deram um tilt. Meu próprio provedor teve dificuldade de corrigir. Mas fiquei algumas horas, eu mesmo, tentando consertar e por fim consegui,

 54. “Is there a correlation somewhere?”Is there a correlation between gun sales and murder cases? Is there a correlation between highways and accidents? Is there a correlation between wet floors and slipped disc?Statistics is self selecting – u can choose to read it any way you wish.

 55. Ce mari s-au facut! Nici nu mi-a venit sa cred ca in poza este Luca, a trebuit sa mai recitesc o data postul si sa ma asigur ca nu ati mai avut si alt baiat invitat in afara de el.Ce frumos va fi pentru tine ca vei putea retrai tot ce ai trait cu Irina bebelus, ba mai mult, vei putea amplifica unele stari, daca vrei si daca da Domnul!

 56. Olisi kiva tietää, onko Mindyllä (ja kissoilla noin yleensä) lyhyt muisti vai minkä takia pitää vaatia päästä minnekään, josta juuri äsken ei tykännyt. Mutta on se silti aina yhtä herttaista. :)-S

 57. agna: that’s cool, it doesn’t float your boat. Fair enough.But I wouldn’t say there’s “hype” about it … more like “acclaim”. I don’t get the hype OR the acclaim about The Hurt Locker. Good movie, sure. Well-made, undoubtedly. But a compelling story? Meh. I won’t ever be able to watch it twice in one sitting, as I have done with BR… several times.Maybe a lot of it is due to the dope I was smoking in ’92 when the Director’s Cut dropped. I thought I was a replicant, dude! LOFLOFL.

 58. One of the things w/ rebranding that helps me is find one person (COULD BE ME ) that’s a friend and you trust to be your gague. Run your ideas/concepts by them and get their opinion. I think having the same person helps you stay consistent. Engage someone in your decision making. I’m sure they’ll be happy to help.

 59. This book has the tools needed to shake off the daily life practices that have become fruitless, and make every step you take significant and relevant. Life changing if you are willing to do the work.

 60. dah nk jdi artis sgt,, tentulah jd buah mulut org… tp even bukan retis pom jd buah mulut org gak tp x de laa masuk blog gosip… kre ok laaa nk naek nama dia laa nie.. klau x x dgor lee kabo nyer..Well-loved.

 61. All in all, it appears that light to moderate exercising can help one quit smoking. A walk or jog in the park is free compared to buying patches or other smoke cessation aids. In addition, exercise benefits your general heath as well. Given all these advantages, this seems like a good method to use if you are serious about quitting.

 62. Can I do just as good with a certificate as i can a degree in website design? How can I become a very successfull freelancer in website design? What are 3 excellent sites that are 100% to find freelance website design work?

 63. · I love hearing you talk about your dad! It makes me smile to see (or hear) relationships evolve. When it comes to family, it’s always interesting to see since you’re obviously bonded but it STILL requires maintenance.

 64. Has the car got one of those new-fangled keyless start systems? I bet that’s faulty and the car thinks it’s been shut off therefore locking the wheel and turning off the engine. Whatever it is it’s highly dangerous – I’d get the dealer to sort it ASAP. You don’t want the wheel locking during a high-speed corner!

 65. Hi Scott,I was surprised that people are using Pinterest for B2B, it’s an obvious one for B2C but I had never seen the B2B possibilities. Some great additional reading as well, I’m a little cautious of link building at the moment however I guess if you are doing it then mixing short and long tail keywords is a way of minimising your exposure.

 66. Hej Zuna,Tyggegummi mÃ¥ du gerne spise – det gør jeg i hvert fald selv. Jeg har købt noget af det med frugtsmag, som jeg spiser, hvis jeg fÃ¥r lyst til noget sødt.Hilsen Sanne

 67. interesting 🙂 i’ll research first since there prices are a little higher than i expected.. i let you know if i find anything worthy ;))can you send me your mailing address so i can send you the sticker post stamp bird ones i told you about ..all the best to one of the best!

 68. Oh yes, the Gaither Trio. Someone gave me a CD of theirs a couple years ago – I had to keep myself from laughing. I’ve been waiting for the right person to re-gift it to… could be you???Oh and there’s Dino (loved loved loved him). And let’s not forget the special albums by Statler Brothers, Oakridge Boys and BJ Thomas!

 69. Hi, do you hire out your hall for childrens parties? Looking for a venue close to Caerphilly Leisure Centre for 16 children to have food provided by myself. Im hiring Caerphilly Leisure Centre for a Go Kart Party but the Leisure Centre don’t supply the food so I need to find an alternative venue for the children to have food after and your venue seemed idea. It will be in November this year.RegardsHelen

 70. Que lindo sitio.Quiero construir un eco village en Asia, y necesito un montón de información empezando con la manera de construir con barro, hasta los metodos para calentar agua con energia solar….Me pueden dar unos links que me pueden ayudar?

 71. what i forgot to mention when you posted this in march: i love desktop dungeons. its a very interesting take on rogue likes. yann van der cruyssen told me about it, he likes it a lot, too. he also loves the good old star wars mini game: yoga desktop adventures. i think i remember correctly that you, kryst, loved that one back then, too? or was it jens?

 72. Hát igen, bob.merli: Akiknek nincs kedvük vagy nem tudnak olvasni, azokat érheti nagy hátrány az ilyen oldalakon. Amit muszáj azt muszáj. Szabályok nem ismerete nem mentesít a felelősségrevonás alól sem a bh-n, sem más oldalon, sem az életben.

 73. 16/01/2010 – 1:55pm“los leones de florentino” jajaja en todo caso de Pellegrini serian jajaja… mirando el lado bueno aparece la camiseta del athletic en portada ^^… esperemos que el arbitro se comporte y no nos robe como el año pasado

 74. Se em 2010 os gauchos reelegem esse cara(não o respeito como deputado) é por que não merecem respeito, mas não acredito nisso, tenho certeza que os gauchos demonstrarão seu real perfil de pessoas honestas, sérias e de um patriotismo de fazer inveja. O que não presta deve ir para o lixo, é o caso desse corrupto travestido de deputado.

 75. I actually wanted to send a small note so as to appreciate you for some of the wonderful techniques you are writing at this site. My prolonged internet look up has at the end been compensated with really good insight to write about with my friends and family. I ‘d claim that most of us website visitors actually are quite endowed to live in a wonderful site with so many perfect professionals with useful tips and hints. I feel truly grateful to have encountered the site and look forward to tons of more awesome moments reading here. Thanks once again for everything.

 76. I live in California, so beaches are so close! I should probably go more often I suppose. I just did a post on my blog with some cut-off shorts I made, stop by and take a look if you can!www.prettylittlefawn.blogspot.com

 77. Speaking of Aquilani, and sorry for the triple post Nate; but Gillet was at the reserves game tonight. That struck me as odd, considering fans don't really even go to those games.Guessing he wanted to see his investment in action for the first time, but still, nice to see them actually appear to give a shit.

 78. Dior Homme Perfume 2012 » varieteofideas I was recommended this website by my cousin. I am not sure whether this post is written by him as no one else know such detailed about my difficulty. You are wonderful! Thanks! your article about Dior Homme Perfume 2012 » varieteofideasBest Regards Cindy

 79. Ionut am primit comentariul tau (in special ultima parte) cu un zambet destul de larg. Cred ca singurele lucruri ce au fost omise in articolul lui Bogdan sunt conditiile pentru a avea sanse sa te descurci cu aceasta metoda.Problema cunostintelor ar trebui sa fie subinteleasa, pe site-urile de freelancing e destul de greu la inceput daca nu ai un CV destul de impresionant(incluzand antecedente pe site-urile respective) insa prin munca sustinuta poti sa devii 100% ales in toate cererile. Totul depinde de rabdare si putin noroc.

 80. سام علیکماله من پوشه dlc ندارهdlc تو پوشه یzone دیگه؟اگه از خودم بسازم فایلهاش از ماله شما کمتره چون تو عکس پوشه ی dlc شما به جز مپ ها چیزهای دیگه ای هم هستممنون

 81. Хорошая школа! Пед коллектив заботится не только об образовании наших детей, но и о психологическом климате!!!

 82. Jonathan And in case you’re wondering, Big Bear Cafe will be open during the event. BBC responded via Tweet: “Dinner and cocktails will be so good you won’t even be thinking about a latte. But if so, espresso will still be awesome!”

 83. joe: looks can be deceiving :)pp:u r really testing me here bc n if i take up ur suggestn, we’ll be sick of ho fun bc i’m a perfectionist n i won’t give up until i get it right! hmm…ginger shallot beef sounds very very tempting.jacq: try it, u’ll be surprised tt it really isn’t tt hard. promise.fooman: maybe u shd have meeting in my hse one day bc ho fun needs to be piping hot.ekeng: ekeng kaizai, tt’s a big cupcake…ok, next time u come to kk, i’ll cook u a plate of wat tan ho.no charge.

 84. You are able to hear your ocean should you put this to your ear. She placed the layer to the woman’s ear as well as screamed. There was a hermit crab inside and yes it pinched your ex ear. She never wants to go back! LoL I understand this is very off theme but I’d to inform someone!

 85. Wow. I didn’t know you had a blog. I love and own your cookbooks. I enjoyed your post very much and will be back. Betsy Brock sent me; I’ve been following her for quite a while. By the way, Jack is a cutie-pie!

 86. Substantially, the article is actually the freshest on this deserving topic. I harmonise with your conclusions and will certainly eagerly look forward to your future updates. Saying thanks definitely will not simply be enough, for the exceptional lucidity in your writing. I will certainly directly grab your rss feed to stay privy of any updates. Gratifying work and also much success in your business enterprize!

 87. Perdonatemi… Qui nessuno vuole demonizzare facebook… Semplicemente se c'è un errore credo sia giusto che lo si segnali e lo si risolva… Tutto qui… Nn ci vedo niente di male… Secondo me è proprio "palese" che quelli siano messaggi di chat privati e non post in bacheca…

 88. Truly impressed! Every little thing is genuinely open and truly clear explanation of difficulties. It includes genuinely information and details. Your web website is especially useful. Cheers for sharing. Seeking forward to far more.VA:F [1.9.17_1161]please wait…

 89. The Absent Game…Involving me and my husband we’ve owned extra MP3 players over the years than I can count, including Sansas, iRivers, iPods (common & touch), the Ibiza Rhapsody, etc. But, the last few years I’ve settled down to one line of players….

 90. Mike Poaletti September 25, 2012 Bernie,Honestly, I was dreading yet another anti-suicide prevention training. Today you provided an entertaining yet personal view on the subject. You did it with great humor and made the time fly by. Nicely done and I wish you and your family all the best!!! You “killed it” Bernie…Mike

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.